Mängud

Viga ühes maailma populaarseimas arvutimängus lubab häkkeritel lihtsa vaevaga mängija arvuti üle võtta

Foto: Valve

Rubriiki toetab

Ülipopulaarse netimängu “Counet-Strike: Global Offensive” (“CS:GO”) koodis on viga, mis võimaldab kurjategijal mängija arvuti enda kontrolli alla saada.

Häkkeritel on võimalik kasutada “CS:GO” jooksutamiseks vajalikus mänguplatvormis Steam leiduvat viga. Steami kaudu on võimalik saata ohvritele link, mis kutsub neid “CS:GO-d” mängima. Lingile klikkides on kurjategijatel võimalik saada ligi kasutajate privaatinfole ning arvutile.

Turvavea avastas häkkerite grupeering The Secret Club mängumootoris Source, mida “CS:GO” arendaja Valve on kasutanud mitmete arvutimängude loomises. Osadest Source’il töötavatest mängudest on kõnealune turvarisk eemaldatud, kuid The Secret Clubi postitatud video tõestab, et “CS:GO-s” on see veel olemas.

The Secret Clubi esindajad väidavad, et on olnud turvariskist teadlikud juba mõnda aega ja teavitasid sellest 2019. aastal ka “CS:GO” arendajat Valve’i. Kuigi Valve pidas toona vea parandamist kriitiliselt oluliseks, siis tänaseks ei ole reaalsete tegudeni veel jõutud.

The Secret Clubi Twitteri kontole ilmunud postituses väidetakse ka, et Valve üritab takistada häkkereid turvariskist avalikult rääkimast.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.