Mängud

Mänguarendaja: PlayStation 5 on meeletult kiire, uus pult muudab mängud realistlikumaks

Arendajad kiidavad PlayStation 5 heaks.Foto: Sony

Mängustuudio Insomniac loominguline juht Marcus Smith selgitab, et Sony uue mängukonsooli SSD on uskumatult kiire ning PlayStationi 5 DualSense pult muudab tema arvates mängukogemuse realistlikumaks.

Hiljuti toimunud PlayStation 5 mängude esmaesitlusel oli Insomniac kohal kahe mänguga. Esimene neist oli “Spider-Man: Miles Morales”, teine “Ratchet & Clank: Rift Apart”. Just “Ratchet & Clanki” demos nägime tegelasi hüppama läbi portaalide uutesse maailmadesse, mis laadisid muljetavaldavalt kiiresti. Smithi sõnul saavutati see tänu järgmise PlayStationi SSD-le.

“”Ratchet & Clank: Rift Apart” on mäng, mis kasutab dimensioonidevahelisi portaale. Ilma PlayStation 5 SSD-ta ei oleks meil olnud võimalik tehnoloogiliselt midagi sellist luua,” selgitab Smith. “PlayStation 5 SSD on tohutult kiire. See võimaldab meil liigutada mängija ühest kohast teise pea momentaalselt.”

Smith selgitab veel, et uue DualSense puldi haptilised päästikud peaks tegema mängudes relvade kasutamise realistlikumaks. “Ratchet & Clankis” nõuab erinevate relvade kasutamine puldi päästikunuppudele erineva tugevusega vajutamist. Näiteks mängus vibu vinnastades pead päästikunupule järjepidevalt avaldama rohkem survet, mida enam selle alla vajutad. See imiteerib reaalse vibu kasutamist – nööri natukene pingule tõmmata on lihtsam kui vibu täielikult vinnastada.

Lisaks SSD-le ja DualSense puldile räägib Marcus Smith veel PlayStation 5 uuest helisüsteemist. Vestlust Smithiga saad vaadata allolevast videost:

Sony avalikustas hiljuti, et PlayStation 5 ilmub kahes versioonis. Konsooli hinda me veel ei tea, kuid me arvame, et oskame pakkuda, kui palju see võiks enam-vähem maksma hakata.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.