Mängud

Mänguarendajad: PlayStation 5 mängud käivituvad sama kiirelt kui Netflixi filmid ja seriaalid

PlayStation 5 mänge näeme juba sel nädalal.Foto: Sony

Väidetavalt suudab Sony järgmine konsool mänge laadida kõigest paari sekundiga ja arendajad võrdlevad PlayStation 5 laadimiskiirusi Netflixiga.

PlayStation 5 ja Netflixi laadimiskiiruste paralleelid pärinevad enamasti üsna hästi informeeritud mänguajakirjanikult Jason Schreierilt, kes selgitas ResetEra foorumis, et mänguarendajate sõnul saab uus PlayStation olema muljetavaldavalt kiire.

“Üks Sony müügiartikleid mänguarendajatele on olnud, et mängimine saab sama lihtsaks kui Netflixi vaatamine,” kirjutab Schreier. “Sony soovib, et kasutajad saaksid mänge laadida hetkega ja teaksid alati, kui palju erinevad tegevused aega võtavad. Tahetakse, et konsooli kasutatakse ka lühemateks mängusessioonideks ja mitte ainult siis, kui inimestel on paar tundi vaba aega.”

See info on kooskõlas PlayStationi süsteemiarhitekti Mark Cerny eelmisel nädalal antud ettekandes kuulduga, kus avalikustati ka PlayStation 5 tehnilised näitajad. Cerny sõnul on uue PlayStationi SSD tohutult kiire ja suudab mänge laadida peaaegu momentaalselt.

Eelmisel aastal lekkis internetti videoklipp, kus võrreldakse PlayStation 4 Pro ja PlayStation 5 laadimiskiirust. Vahe on pehmelt öeldes tohutu.

Hiljuti avaldati ka Xbox Series X-i tehnilised näitajad ja vahemalt paberil on uus Xbox PlayStationist võimsam. Sellegipoolest ennustatakse, et konsoolisõja järgmisest raundist väljub taaskord võitjana just PlayStation. Panime kokku ka kasuliku võrdluse, kus teeme selgeks, mida mõlema uue konsooli tehnilised andmed täpsemalt tähendavad.

PlayStation 5 ja Xbox Series X peaksid ilmuma 2020. aasta lõpus, kuid koroonaviirus võib sellele plaanile kriipsu peale tõmmata.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.