Mängud

Mänguarendajad: PlayStation 5 on üks revolutsioonilisemaid konsoole, mis eales loodud

Kas PlayStation 5 on juba eos võitnud?Foto: imgur

Rubriiki toetab

Videomängutööstust kajastavad ajakirjanikud väidavad, et mitmete mänguarendajate arvates on PlayStation 5 üks ajaloo kõige revolutsioonilisemaid mängukonsoole. Väidetavalt jagub arendajatel Xbox Series X-i kohta vähem kiidusõnu.

VentureBeati videomänguajakirjanik Jeff Grubb postitas Twitterisse, et mänguarendajate arvates on PlayStation 5 ajaloo parima arhitektuuriga mängukonsool. Kui kommentaarides väideti, et seda ei ole Sony palgal olevatelt arendajatelt üllatav kuulda, vastas Grubb, et uhked kiidusõnad pärinevad kolmandatelt osapooltelt, kes ei ole Sonyga otseselt seotud.

Kuigi paberil on Xbox Series X natukene võimsam kui PlayStation 5, siis arendajate kiitus on eelkõige suunatud PlayStationi uue konsooli kiirusele, mis võimaldab hetkega edasi-tagasi liigutada tohutul hulgal andmeid, tehes muuseas võimalikuks suuremad ja detailsemad virtuaalmaailmad. Arendajate arvates on see olulisem kui toores jõudlus, mis on saanud Xbox Series X-i üheks keskseks müügiartikliks.

Grubbi väiteid kinnitab ka Bloombergis töötav mänguajakirjanik Jason Schrier, kelle sõnul saab ta arendajatelt mitmeid sõnumeid päevas, kus väidetakse, et hoolimata Xboxi edukamast turunduskampaaniast on uutest konsoolidest uuenduslikum just PlayStation 5.

Kuigi me ei ole veel näinud mänge Sony uue konsooli peal jooksmas, siis hiljuti avalikustatud PlayStation 5 peal töötav Unreal Engine 5 demo on tõsiselt muljetavaldav. Mõne aja eest nägime esimesi mänge jooksmas ka Xbox Series X-i peal, kuid siin midagi erakordset silma ei jäänud.

PlayStation 5 esimene suurem tuleproov toimub juba 4. juunil, mil näidatakse esmakordselt PlayStation 5 mänge, mis ilmuvad juba aasta lõpus. Siis näeme, kas arendajate suurtel sõnadel on tõsi taga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.