Mängud

Mängutööstus mõistab hukka Donald Trumpi väite, et videomängud põhjustavad massitulistamisi

Donald Trump ei näe vägivalla katalüsaatorina lihtsalt kättesaadavaid tulirelvi, vaid videomänge.Foto: CNN

Mõne päeva eest leidis USA-s aset kaks massitulistamist, milles hukkus kokku 29 inimest. Donald Trump ja tema aatekaaslased leidsid, et juhtunus saab süüdistada vägivaldsete videomängude negatiivset mõju. Mängutööstuse juhtivate firmade esindajad sellega ei nõustu.

Ühendriikide president Donald Trump sõnas pärast massitulistamisi toimunud pressikonverentsil, et on aeg lõpetada vägivalla ülistamine ja tõi välja, et videomängude mõju noortele peab drastiliselt vähendama või sootuks kaduma.

Maailma suurimaid mängutootjaid koondav Entertainment Software Association (ESA) sellega ei nõustu. “Videomänge mängib enam kui 165 miljonit ameeriklast ja miljardeid inimesi üle maailma,” väideti ESA avalduses. “Ometi ei pea teised ühiskonnad, kus mänge mängitakse sama aktiivselt tegelema nii traagiliste sündmustega kui ameeriklased.”

Sarnase avaldusega tulid välja ka mänguorganisatsioonid IGDA ja IGDAF. “Mängude süüdistamine vägivallapuhangutes ignoreerib tegelikku probleemi. Tohutu hulk uuringuid kinnitab, et mängude ja vägivaldse käitumise vahel ei ole seost. Mängud ei põhjusta vägivalda ja me toetame selle väärinformatsiooni leviku peatamist.”

Asjaolu, et USA poliitikud süüdistavad pärast massitulistamisi videomänge vägivallale õhutamises ei ole uudne. Sel korral valab õli tulle aga laupäeval El Pasos 20 inimest maha lasknud kurjategija manifest, mille ta avaldas internetis enne veretööd. Seal mainitakse, et “ärge rünnake tugevalt turvatud kohti, et oma “COD” (“Call of Duty”, toim.) supersõdalase fantaasiaid välja elada. Rünnake väheturvatud sihtmärke.”

Donald Trumpi mängutööstuse vastu suunatud sõnavõttudel on juba olnud ka laiemaid tagajärgi. Mitmete juhtivate mängustuudiote ja-levitajate aktsiate väärtus on langenud mitme protsendipunkti võrra.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.