Mängud

Microsoft: hakkame Steamis rohkem mänge müüma ja toome mängude Netflixi arvutile

Game Passi saad peagi kasutada ka arvutis.Foto: Microsoft

Microsoft andis teada, et ei plaani tulevikus eksklusiivmänge müüa eelkõige Microsoft Store’is ja üha enam mänge jõuab müügile Steamis. Lisaks sellele teatati, et hetkel vaid Xboxil saadaval olev Game Pass teenus jõuab ka arvutile.

“Meie eesmärk on paisata Xbox Games Studio poolt toodetud mängud müüki lisaks meie enda poele ka teistes keskkondades”, selgitas Xboxi juht Phil Spencer. “Me usume, et kõik peaksid saama valida, millisest poest mänge ostetakse.”

Steamis on Microsofti mänge müüdud ka varem, kuid mitte eriti suurel määral. Enamasti müüb Microsoft mänge läbi enda poe ja Steami eelistavatele mängufännidele ei ole see alati meeltmööda.

Üks esimesi Microsofti eksklusiivmänge, mis Steami jõuab, peaks olema Gears 5.Foto: Microsoft

Juba on Steamis saadaval näiteks “Halo Wars”, kuid täna anti teada, et veel sel aastal jõuavad sinna ka “Halo” mängude kogumik “The Master Chief Collection” ja “Halo Reach”. Veel teatati, et peagi võib Steamis näha ka “Age of Empires 1-3 Definitive Editionit” ja “Gears 5”.

Lisaks sellele mainiti ka, et peagi jõuab arvutile hetkel vaid Xboxil saadaval olev tasustatud Game Pass teenus, mis töötab Netflxi põhimõttel. Kuutasu eest saab mängida erinevaid mänge, mille valim pidevalt muutub. Kõik Xboxi eksklusiivmängud on Game Passis saadavl nende väljalaskekuupäeval.

Veel ei ole teada, millal Game Pass arvutile jõuab ja kui palju teenus maksma hakkab, kuid lubatakse, et ilmudes hõlmab see 100 mängu. Microsoft lubas Game Passi kohta rohkem rääkida juunis toimuval E3 mängumessil.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.