Mängud

Microsoft: järgmise Xboxi loomisel keskendume kahele väga olulisele asjale

Nüüd teame järgmise Xboxi kohta natukene rohkem.Foto: Dexerto

Rubriiki toetab

Microsoft mängudivisjoni juhataja Phil Spencer mainis Gamespotile antud intervjuus, et järgmise generatsiooni Xboxi loomisel pannakse eelkõige rõhku kõrgele kaadrisagedusele ja kiiretele laadimisaegadele.

Spenceri sõnul on Microsofti jaoks oluline, et järgmine Xbox suudaks mänge kuvada stabiilselt 60 kaadrit sekundis ja et mängud laeksid võimalikult kiiresti. Konsooli arendusprotsessis pannakse nende eesmärkide saavutamisele suurt rõhku.

Tundub, et mängude laadimiskiirus saab järgmise põlvkonna konsoolide puhul üheks peamiseks lahingute tallermaaks. Kiirusele paneb rõhku ka Sony PlayStation 5, mis mõne aja eest lekkinud video põhjal otsustades tundub tõsiselt nobe.

Lisaks mainitud kahele aspektile on Microsofti jaoks veel oluline, et uue Xboxiga saaks probleemivabalt mängida vanemate konsoolide mänge. “On väga oluline, et kogu meie vanem sisu töötaks ka meie järgmisel masinal,” selgitas Spencer. Ta lisas ka, et mängijad, kes omavad erineva generatsiooni konsoole, saavad ka tulevikus probleemideta koos mängida.

Veel on Microsofti jaoks tähtis, et juba ringluses olevad mängupuldid ühilduksid järgmise generatsiooni Xboxiga. Spenceri sõnul kasutavad paljud personaliseeritud mängupulte ja Microsofti jaoks on oluline, et need mängijad ei oleks kohustatud oma pulte tulevikus uute vastu välja vahetama.

Järgmise generatsiooni Xbox on tuntud Project Scarletti nime all ning see jõuab müügile 2020. aasta lõpus. Kõlakate kohaselt ei ole see ainus mängukonsool, mille kallal Microsoft hetkel töötab.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.