Mängud

Microsoft keskendub järgmist Xboxi luues kolmele olulisele asjale ja ei kavatse uuesti PlayStationile alla jääda

Microsoft lubab, et järgmine Xbox ei jää PlayStation 5 maha.Foto: Pocket-lint

Microsoft paneb enda järgmise põlvkonna Xboxi mängukonsooli loomisel eelkõige rõhku kiirusele, kõrgele kaadrisagedusele ja võimsale protsessorile. Plaanitakse õppida ka Xbox One’i puudujääkidest, et mitte uuesti Sonyle alla jääda.

Firma mängudivisjoni turundusjuht Aaron Greenberg väitis, et sama meeskond, kes pani kokku hetkel maailma võimsaima mängukonsooli Xbox One X töötab ka Microsofti järgmise mängumasina kallal, mis kannab koodnime Project Scarlett.

“Me ei taha enam keskenduda ainut võimsusele, vaid panna rõhku ka kiirusele, paremale kaadrisagedusele ja võimsamale protsessorile, et arendajad saaksid luua paremaid videomänge,” selgitas Greenberg.

Greenberg kinnitas ka, et arendajatel on Project Scarletti arenduskomplektid juba olemas ning konsooli kohta avalikustatakse rohkem infot järgmisel aastal, mil Microsoft keskendub täielikult Project Scarlettile.

Xbox One’i vigadest tahetakse õppida

Veel kestev konsooligeneratisioon algas 2013. aastal PlayStation 4 ja Xbox One’i ilmumisega ning on kulgenud Sony taktikepi all. PlayStation 4 oli ilmudes Xbox One’ist võimsam ja maksis vähem, mistõttu jäi Microsoft kohe tagaajaja rolli. Järgmisel aastal uute konsoolide ilmumisega soovib Microsoft sama olukorra kordumist vältida.

“Kui mäletate, siis eelmise põlvkonna alguses maksis meie masin 100 dollarit rohkem, ning jah see ei olnud nii võimas (kui PlayStation 4, toim.). Project Scaretti puhul loodame me kindlasti suuremale edule,” rääkis Xboxi juht Phil Spencer väljaandele The Verge.

Spenceri sõnul läksid asjad isegi nii kaugele, et Microsoftis kaaluti, kas järgmisel põlvkonnal üldse uus konsool turule tuua, kuid lõpuks otsustati seda siiski teha. Täna ollakse arvamusel, et Xboxi ootab ees veel mitu konsooligeneratsiooni ning bränd ei kao niipea veel kuskile.

Järgmise põlvkonna mängukonsoolid Project Scarlett ja PlayStation 5 ilmuvad 2020. aasta lõpus.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.