Mängud

Microsofti võrratu lennusimulaator on ideaalne visuaalne antidepressant

Minu elutoas on nüüd portaal igasse maailma nurka.

Eile ilmus Xboxi mängukonsoolidele lennusimulaator “Microsoft Flight Simulator 2020”. Täna on minu telekast saanud aken, mis pakub igast maailma nurgast pehmelt öeldes maaliliselt ilusaid vaateid.

Argise klaviatuuriklõbina, töömeilide laviini taustal lendan ma hetkel mööda USA läänerannikut põhja poole. Taamal loojuv päike on silmapiiri oranžiks värvinud. Kaugel lennuki vasaku tiiva kohal näen peenikest rannikuriba ning minu lennuki all peegelduvad päeva viimased päikesekiired Atlandi ookeani tasastel lainetel. Tunnikese pärast peaks mu lennuk liuglema üle New Yorki öise tuledemere.

Foto: Asobo Studio

“Microsoft Flight Simulator 2020” on virtuaalne stressipall. See on ülikõrge kvaliteediga liikuv postkaart, mille kujunduse saad ise valida, sest simulaatoris on olemas sõna otseses mõttes terve maailm. Sa võid päriselt ka hetkega külastada oma lemmikkohti ja nautida kõige kaunimaid vaateid: satelliitinfo põhjal on realistlikult taasloodud terve maakera. Jah, olemas on ka Eesti koos äratuntavate linnadega.

Tõsi, “Microsoft Flight Simulator 2020” ei ole just kõige seksikam nimi, kuid ära lase ennast sellest kõigutada. Sa ei pea olema lennunudusproff, et seda mängu täiel rinnal nautida. “Flight Simulator” pakub mitmeid abirattaid, mis teevad ka kõige suuremast võhikust kiiresti asjaliku piloodi.

Vaadete nautimiseks ei ole isegi vaja lennukit ise juhtida: mina valin välja kaks lennujaama, mille vahele jääb sadu kilomeetreid maalilist maastikku, lülitan sisse autopiloodi ja hakkan tööd tegema. Iga natukese aja tagant arvuti ekraanilt üles piiludes on tubli doos visuaalset antidepressanti garanteeritud.

Foto: Asobo Studio

Selle virtuaalse ilu taga on mäekõrgune hunnik tõsiselt muljet avaldavat tehnikat. Tehisintellekt paneb satelliitinfo põhjal kokku terve maailma. Kõik ei ole 100% täpne, kuid linnulennult petab ära küll: sinu kodu ei näe välja täpselt nagu su reaalne maja, aga enam-vähem sarnane hoone on kindlasti olemas.

Popimad kohad nagu London, New York ja Tokyo on saanud rohkem tähelepanu ja näevad seega realistlikumad välja. Pidevate uuendustega antakse aja jooksul elutruum väljanägemine üha suuremale hulgale kohtadele. Lisaks sellele striimib mäng veel reaalajas infot ka ilmastikud ja isegi liikluse kohta.

Kõige selle tulemuseks on virtuaalne lennureis enda valitud sihtkohta, mida saad nautida kodust lahkumata. Üle Sahara kõrbe või mööda Prantsuse rivierat liuglemine on terapeutiliselt rahustav kogemus, mis aitab muuta järjekordse (kodu)kontoris veedetud tööpäeva eksootiliseks seikluseks. Eriti veab neil, kellel on olemas korralik 4K telekas. Tekib tunne, nagu vaataks mõne hea loodusdokumetaali õhust filmitud kaadreid.

Kuni eilseni oli “Microsoft Flight Simulator 2020” saadaval vaid arvutile ning parimate tulemuste nägemiseks läheb vaja üsna võimekat raali. Nüüd on see saadaval konsoolidel, mis tähendab, et “Flight Simulatori” kohati lausa imetabast ilu saab nautida suurem hulk inimesi oluliselt lihtsamalt. Kui sul on olemas Xbox Game Pass, siis saad selle kätte lisatasuta. Lihtsalt tiri alla ja hakka lendama.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.