Mida märtsis mängida: esimene Eesti mäng PlayStation 5 peal

Eestlaste "Disco Elysium" tuleb märtsis suurte uuendustega PlayStation 5 peale.Foto: ZA/UM

Märts on harjumuspäraselt mängudest üsna lage, kuid kohalikele mängusõpradele on alanud kuu eriline: ilmub ZA/UMi “Disco Elysiumi” täiendatud versioon, mis esimese Eesti mänguna jõuab uue põlvkonna PlayStationile.

Uhke värk, aga see ei ole ainus asi, mida märtsis mängida tasub. Alt leiad koos “Disco Elysiumiga” neli mängu, millel võiksid sel kuul silma peal hoida.

Disco Elysium: The Final Cut

Jah, 2019. aastal arvutile ilmunud eestlaste loodud kõrgelt hinnatud rollimäng tuleb lõpuks ka PlayStationile, kuid Xboxi ja Switchi omanikud peavad ootama aasta teise pooleni. Siiski on tegu märgilise saavutusega: tegu saab olema esimese eestlaste arendatud mänguga, mis ilmub uue põlvkonna mängukonsoolile.

See ei ole siiski vana “Disco Elysium”, mida sa võib-olla juba arvutil mängisid. “The Final Cut” tuleb häälnäitlemisega – sisse on loetud kõik “Disco Elysiumi” stsenaariumi 1,2 miljonit sõna.

Uued on ka mängu algsest versioonist välja lõigatud neli poliitiliste ideoloogiate ümber ehitatud missiooni, mis võivad oluliselt muuta mängupilti või isegi kasutajaliidest. Kui sa ei ole veel “Disco Elysiumi” mänginud, siis nüüd on selleks paras aeg.

Lisaks PlayStation 5-le ilmub “Disco Elysium: The Final Cut” millalgi märtsis ka PlayStation 4 peale ning arvutile ja Macile. Xboxi konsoolidele ja Swichile tuleb “The Final Cut” hiljem.

Apex Legends Switchile

Sarnaselt “Disco Elysiumiga” on paljud battle royale’i mängu “Apex Legends” mänginud juba alates 2019. aastast. Nüüd ilmub “Apex” Nintendo Switchile ja jõuab seega hiiglasliku hulga varasemalt kättesaamatu publikuni.

Switchile saabub “Apex Legends” mängijatele tuttavas mahlas ja suuremate uuendusteta ning arvuti ja teiste konsoolidega selle versiooni graafikat võrrelda ei saa.

Küll aga ei lõigata Switchi kasutajaid laiemast mängijaskonnast ära: ka Nintendo konsooli omanikel on võimalik koos arvuti, PlayStationi ja Xboxi kasutajatega mängida “Apex Legendsit” ristvõrgus.

Nintendo Switchil saab “Apex Legedsit” tasuta mängima hakata 9. märtsil.

It Takes Two

Kui otsid uut mängu, mida koos kaaslasega ette võtta, siis palun väga. “It Takes Two” on seiklusmäng, mida on võimalik mängida ainult kahekesi kas üle interneti või ühe ekraani taga.

Arendajateks on sama tiim, kes on valmis teinud kõrgelt hinnatud koostöömängud “A Way Out” ning “Brothers: A Tale of Two Sons”, seega latt on kõrgel.

“It Takes Two” keskmes on lahku kasvanud paar Cody ja May, kes moondatakse untsuläinud loitsu tõttu väikesteks nukukesteks. Koos töötades peavad nad maagilise raamatu abiga leidma võimaluse loits murda, et muutuda uuesti tavalisteks inimesteks.

“It Takes Two” ilmub 26. märts arvutile ning uuematele ja vanematele PlayStationi ning Xboxi konsoolidele.

Monster Hunter Rise

Kui 2017. aasta tohutult populaarset “Monster Hunter: Worldi” sai mängida arvuti, PlayStationi ja Xboxiga, siis uusima “Monster Hunteri” jaoks vajad kindlasti Switchi, vähemalt esialgu.

Suurt lugu täis pisaraid ja emotsiooni siit ei leia, põhimõtteliselt on tegu jahimänguga, kus peab maha nottima lohesid, draakoneid ja muid üleloomulikke elukaid.

Edukad jahimehed saavad auhinnaks väärtuslikke osi saagiks langenud elukatelt, näiteks nahka, sarvi või kasukaid. Neist saab meisterdada paremat varustust, et jahtida tugevamaid elukaid. Ja nii mitukümmend tundi järjest, kuni kogu kohalik fauna on minema pühitud.

“Monster Hunter Rise” tuleb Nintendo Switchile 26. märtsil. Järgmise aasta alguses jõuab “Rise” ka arvutile.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.