Mängud

Miks ei too Prisma PlayStation 5 konsoole vabamüüki, vaid loosib nõukaaja kombel välja ostueesõigust?

Prismast PlayStation 5 ostmiseks pead esimese asjana võitma õiguse seda teha. Miks nii?

Rubriiki toetab

Eestis on PlayStation 5 mängukonsoole leida ülimalt keeruline, kuid Prisma peremarket pakub nõutud mängumasina ostmiseks omamoodi võimalust: käib loos, kus auhinnaks on PlayStation 5 ostueesõigus.

Välja ei loosita konsoole, vaid PlayStation 5 ostmise õigust. See tähendab, et kui loosiõnn peaks sulle naeratama, siis oled võitnud võimaluse Prismale konsooli eest maksta 529 eurot. See kõik meenutab nõukaaega, mil oma sõidumasina said soetada vaid need vähesed, kel oli olemas autoostuluba.

OSTUEESÕIGUSE LOOS!Loosime välja Playstation5 30 x OSTUEESÕIGUST kõikide vahel, kes kirjutavad kommentaaridesse ühe või…

Posted by Prisma Peremarketid on Monday, May 31, 2021

Mitte ükski teine PlayStation 5 edasimüüja Eestis ostueesõiguse lubade loosimisega ei tegele. Uurisime Prismalt, miks nemad on just selliste teguviisi kasuks otsustanud.

Vähe konsoole, palju huvilisi

Prisma ostueesõiguse loos hõlmab üsna väikest konsoolide kogust ning see on ka üks põhjus, miks on otsustatud PlayStation 5 vabamüüki toomise vastu.

“Prismal on võimalik hetkel müüa PlayStation 5 konsoole väga väikeses koguses, 30 tükki. Seega oleme otsustanud anda kõikidele klientidele võrdse võimaluse ja loosida välja ostueesõigused. Oleme teinud seda ka varem ja siis on kõik eesõiguse võitjad ostuvõimalust ka kasutanud,” selgitab Prisma turundus- ja kommunikatsioonidirektor Liina Pärlin.

“Loosi kasuks otsustasime, et mitte korraldada kogunemist kauplustes, kus ei pruugi olla võimalik tagada hajutatust. ePrisma puhul oleks eelis vaid kiirematel internetikasutajatel ning kuna PlayStation 5 on defitsiitne ja väga soovitud kaup, on ka risk, et see seab e-poele liialt suure koormuse,” jätkab Pärlin.

Tegu on põhjendatud hirmuga, kuna Eestis on varasemalt PlayStation 5 müügi ajal e-poodide keskkonnad klientide massi tõttu kokku varisenud. Eelmise aasta novembris ei pidanud äkitselt mäekõrguseks kasvanud liiklusele vastu Elisa veebipood ning mõne aja eest sattus Euronics lausa veebirobotite rünnaku ohvriks.

See ei tähenda aga, et Prisma plaanib alatiseks jääda ostueesõiguste loosimise juurde. Ei ole välistatud, et PlayStation 5 tarneprobleemide paranedes jõuab konsool ka Prisma poelettidele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.