Mängud

Müügile tuleb ümberehitatud PlayStation 5, mis on algsest versioonist 300 grammi kergem

Tegu ei ole siiski uhiuue PlayStation 5 versiooniga.Foto: Sony

Rubriiki toetab

Kuu lõpus hakatakse tarnima plaadimängijata PlayStation 5 ümberehitatud versiooni, mis kaalub algsest versioonist oluliselt vähem.

Uus PlayStation 5 mudel seerianumbriga CFI-1100B01 on eelmise aasta novembris müügile tulnud plaadimängijata konsoolist 300 grammi kergem. Lisaks sellele tuleb ümbeehitatud konsooliga kaasa ka pöidlakruvi, mis teeb PlayStation 5 tugijala paigaldamise oluliselt lihtsamaks. Enam ei ole vaja välja otsida kruvikeerajat või münti, hakkama saab paljaste kätega.

Ei ole teada, miks ümberehitatud konsool kaalub algse 3,9 kilogrammi asemel 3,6 kilogrammi. Spekuleeritakse, et tõenäoliselt on ümber ehitatud PlayStation 5 ülimalt mahukas jahutussüsteem, mis võtab enda alla konsooli märkimisväärselt suurtest mõõtmetest arvestatava osa.

Tegu ei ole siiski PlayStation 5 järgmise versiooniga. Suure tõenäosusega ei ole riist- ja tarkvara tasemel midagi olulist muutunud ning konsooli tehnilised näitajad on identsed algse versiooniga. Teadaolevalt puudutab uuendus ainult PlayStation 5 plaadimängijata versiooni.

Mängijate jaoks võib tegu olla potentsiaalselt hea uudisega. Konsooli kaalu vähenemine võib tähendada, et leitud on efektiivsem viis, kuidas digitaalset PlayStation 5 toota. Sony on ka varasemalt väitnud, et PlayStation 5 sisearhitektuuri ümber ehitamine tootmise hõlbustamiseks ei ole välistatud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.