Mängud

Need on 2021. aasta esimese poole suurima müügieduga videomängud Euroopas

Euroopa mänguturgu domineerivad Mario ja jalgpall.Fotod: Nintendo/EA

Kaugetel 80ndatel alanud “Super Mario” ülemvõim kestab tänaseni. Käesoleva aasta esimese kuue kuu müüduimate videomängude Euroopa edetabelisse murrab Mario lausa kahe mänguga.

Müügiedetabelis maandub esimesele kohale veebruaris ilmunud “Super Mario 3D World + Bowser’s Fury”. Tegu ei ole uhiuue mänguga: “Super Mario 3D World” ilmus aastate eest Wii U peale. Sellele lisati uhiuue laiendusena “Bowser’s Fury”, mis erineb baasmängust suurel määral.

Tegu ei ole kõige üllatavama tulemusega. Uued “Super Mario” mängud on jätkuvalt ülimalt populaarsed ning müüginumbreid aitab kergitada ka Nintendo Switchi tohutu edu, mis veel raugemise märke ei näita.

“Super Mario” suudab ära teha isegi jalgpallile. Seda tõestab asjaolu, et Euroopa müügiedetabeli teiselt kohalt leiame jalkasimulaatori “FIFA 21”. Pronksikohal seisab taaskord Mario mänguga “Mario Kart 8 Deluxe”. Neli aastat vana mängu kohta on nii tugevad müüginumbrid võimas tulemus.

Lisa mainitud mängudele mahuvad esiviisikusse veel tavalised kahtlusalused. Võimsalt on müünud ka alati edetabelite tippu pürgiv “Minecraft” ning ka igihaljas “GTA V”, mille 2013. aastal alanud tähelend mingi hinna eest lõppeda ei kavatse.

Välja toodud tulemused põhinevad 19 Euroopa riigi andmetel: Belgia, Saksamaa, Taani, Soome, Prantsusmaa, Suurbritannia, Itaalia, Holland, Norra, Poola, Portugal, Venemaa, Austria, Šveits, Rootsi, Slovakkia, Hispaania, Tšehhi ja Ungari.

Turuülevaates vaadeldakse mängude füüsiliste koopiate müüki. Suurem osa videomängude müügist toimub digitaalselt, kuid füüsiliste ühikute müügitulemuste põhjal on võimalik välja selgitada, milliseid mänge kõige enam ostetakse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.