Mängud

Neli uut videomängu, millele võiksid juunis võimaluse anda

"Ratchet & Clank: Rift Apart" on järgmine suur PlayStation 5 tõmbenumber.Foto: Insomniac Games

Rubriiki toetab

Juuniga veel suur suvine mängupõud kätte ei jõua. Ilmub uusi ja suuri mänge, teiste seas ka kauaoodatud PlayStation 5 hitt “Ratchet & Clank: Rift Apart”.

Kui sul veel PlayStation 5 ei ole, siis saabub ka teisi mänge, mida saab vabalt muudel platvormidel nautida. Alt leiad neli mängu, millel tasub juunis silm peal hoida.

Sniper Ghost Warrior: Contracts 2

Häid snaiprimänge on vähe ja ei saa täie tõsidusega öelda, et “Ghost Warrior” seda tühimikku alati kvaliteetselt täita aitab. Eelmine “Ghost Warriori” mäng pakkus küll igati mõnusa snaiprikogemuse, kuid tehnilisest praagist oli raske mööda vaadata.

Ehk läheb sel korral paremini. Mängija lastakse taas lahti suurele kaardile, kus peab täpsuspüssi abil teise ilma saatma erinevaid kaake.

Hea on teada, et juunis ilmub mäng kõigile platvormidele peale PlayStation 5, mille versioon lükati tehniliste raskuste tõttu edasi. See peaks saabuma veel sel aastal, aga veel pole teada, millal täpsemalt.

“Sniper Ghost Warrior: Contracts 2” ilmub 4. juunil arvutile ning uuema ja vanema põlvkonna PlayStationitele ja Xboxidele.

Chivalry 2

Kui tahad olla hollywoodiliku keskaegse lahingumöllu südames, kus tärisevad mõõgad ja lendavad vibunooled, siis “Chivalry 2” on just sulle.

Tegu on mitmikmänguga, kus 64 võitlejat kohtuvad suurel lahinguväljal, et üksteist mõõkade, piikide, odade, vibunoolte ja isegi põlevate kanadega materdada. Teises osas on täiendatud esimesest osast tuttavat lähivõitlussüsteemi, mis lubab mõõkade ja muude sarnaste relvadega sooritada kiireid, täpseid ja stiilseid liigutusi.

Sõpradega peaksid saama koos mängida kõik, sest “Chivalry 2” saab mängida kõikide konsoolide ja arvuti vahel ristvõrgus. 

“Chivalry 2” ilmub 8. juunil arvutile ning uuema ja vanema põlvkonna PlayStationitele aj Xboxidele.

Ratchet & Clank: Rift Apart

Siin ta on, selle aasta üks suuremaid mänge. Järgmise suurekaliibrilise PlayStation 5 esklusiivmänguna oodatakse “Rift Apartilt” palju ning seni nähtu põhjal tundub, et mängijad pettuma ei pea.

PlayStation 5 kiire SSD lubab eriti nobedat laadimisaegadeta liikumist erinevate tasemete vahel, graafika on värvikirevalt kaunis ning vana hea “Ratchet & Clanki” huumor on samuti jätkuvalt alles.

Tõenäoliselt on tegu esimese suurema mänguga, mis demonstreerib, mida Sony uusim mängukonsool uue SSD, 3D-audio ja DualSense’i puldiga tegelikult ära teha suudab.

“Ratchet & Clank: Rift Apart” ilmub 11. juunil PlayStation 5 peale.

Game Builder Garage

Nintendo toob Switchile kasuliku mängu, mis kulub marjaks ära kõigile, kes soovivad tulevikus ise mänge looma hakata.

Tegu on programmeerimist õpetava haridusliku mänguga, mis loodab teha mängude toimimismehhanismid lihtsaks ja loogiliseks. Mänguga saad kaasa seitse juba valmis ehitatud mängukest, mis õpetavad selgeks mänguarenduse põhitõed.

Lõpuks saad juba ise luua oma mänge, neid üle interneti teiste kasutajatega jagada ning ka ise teiste loodud mänge proovida. Võimalused on piiratud ja “GTA VI” siin valmis ei ehita, kuid sellegipoolest on tegu kasuliku tööriistaga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.