Mängud

Netflixi videomängud kohe kõigile seadmetele ei jõua

Mängud peaksid Netflixi jõudma vähem kui aasta jooksul.

Rubriiki toetab

Netflix teatas eelmisel nädalal, et hakkab lisaks sarjadele ja filmidele pakkuma ka videomänge. Nüüd täpsustati, et esialgu seatakse prioriteediks mängude pakkumine nutiseadmetel.

“Meie jaoks on videomängud järjekordne uus sisukategooria,” selgitas Netflixi esindaja. “Videomängud saavad osaks maksvate klientide tellimusest, mille eest juurde maksma ei pea. Esialgu paneme eelkõige rõhku nutiseadmete mängudele.”

Kuigi Netflix ei ole veel avaldanud, milliseid mänge pakkuma hakatakse, siis videomängude nutiseadmetega piiritlemine seab paika teatud piirid. Tõenäoliselt ei hakka sa Netflixi vahendusel telefonis “GTA V” või “The Witcher 3” mängima. Vähemalt esimesed Netflixi mängud tulevad skoobilt tagasihoidlikumad.

Sarnaselt Netflixi originaalfilmide ja -sarjadega võivad ka mängud olla Netflixi omatoodang. Väidetavalt palgatakse hetkel mänguarendajaid, et hakata looma originaalseid Netflixi videomänge. See haakuks hästi ka Netflixi senise ärimudeliga, mis on juba sarjade ja filmidega ennast tõestanud.

Ei ole siiski välistatud, et tulevikus jõuavad Netflixi ka suuremad ja tuntumad mängud. Hiljuti avastasid koodikaevandajad Netflixi koodiridadest vihjeid PlayStationile ja populaarsele PlayStationi eksklusiivmängule “Ghost of Tsushimale”. Võimalus striimida maailma suurimaid mänge teeks Netflixi ahvatlevaks suurele hulgale uutele potentsiaalsetele klientidele.

Samuti on kõnekas, et Netflixi koodist on avastatud vihjeid just Sonyle ja PlayStationile. Hetkel ei ole PlayStationil midagi märkimisväärset vastu panna Microsofti mängude striimimise teenusele Xbox Game Pass. Partnerlus maailma suurima striimimisplatvormiga aitaks Sonyl konkurendile järele jõuda.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.