Mängud

Ninja mänedžer: me ei lahkunud Twitchist suure rahahunniku pärast

Tyler "Ninja" Blevinsi bränd on videomängudest välja kasvamas.Foto: SlashGear

Ülipopulaarse striimija Tyler “Ninja” Blevinsi abikaasa ja mänedžer Jessica Blevins avaldas hiljutises intervjuus, et maailma suurima voogedasutsplatvormiga Twitch lõpetati koostöö, kuna selle jätkumine oleks pärssinud Ninja brändi edasist arengut. Rahal ei olnud väidetavalt asjaga midagi pistmist.

Mõne kuu eest otsustas Ninja loobuda Twitchis striimimisest ja sõlmis eksklusiivsuslepingu Microsoft omatud voogedastusplatvormiga Mixer. Kuna Mixeri kasutajate hulk on võrreldes Twitchiga kaduvväike, siis pani see käik nii mõnedki fännid pead kratsima.

Twitch keelas liiga palju

Jessica Blevins selgitas “Business Insiderile” antud intervjuus, et Ninja leping Amazoni omatud Twitchiga oli liialt piirav ja ei lubanud tal enda brändi videomängudest kaugemale arendada. Pärast Twitchist lahkumist on Ninja muuseas alustanud koostööd Adidasega ja astub üles ka Ryan Reynoldsi uusimas filmis “Free Guy”. Amazon väidetavalt seda lubanud ei oleks.

“Meie lepingu sõnastus tegi Ninja brändi arendamise mängudest kaugemale keeruliseks,” selgitas Blevins. “Meil tekkis probleeme sponsoritega ja ka Twitchiga lepingu uuendamisega. Me olime Ninja brändiga liiga palju tööd teinud, et samm tagasi astuda.”

Kuigi Microsoft maksis Ninjale Mixerisse tuleku eest väidetavalt hiiglasliku summa, siis see ei olnud väidetavalt Blevinsite peamine motivaator. “Raha oli viimane asi, millele me mõtlesime,” meenutas Blevins. Tema sõnul üritati Twitchiga kuni viimase hetkeni leida ühist keelt ning Mixerisse kolimine ei ole Ninjale palgakõrgendust kaasa toonud.

Mixer kasvab, aga Twitch kasvab kiiremini

Huvitaval kombel ei ole ka Mixer Ninja saabumisest suuresti võitnud. Platvormi sisu vaadatavus kasvas Ninja saabumise järel umbes kolme miljoni tunni võrra, kuid sama ajaperioodi jooksul kerkis Twitchi vaadatavus 80 miljoni tunni võrra. Twitch on jätkuvalt striimimismaastiku vaieldamatu kuningas ja Mixer ei kõiguta seda positsiooni mingil määral.

Kuigi Mixerisse liikumine ei ole toonud Microsofti jaoks kaasa suurt vaatajanumbrite kasvu, siis Jessica Blevinsi sõnul on tema abikaasa rahul. Twitch oli Ninja jaoks muutunud liiga toksiliseks ja kaootiliseks, kuid Mixeri rangem reeglistik tagab striimides viisakama ja rahulikuma olustiku.

“Ta on jälle vana hea energiline ja lõbus Ninja,” arvab Blevins. “Me võtsime suure riski, aga Microsoft on meie vastu olnud väga hea.”

Märksõnad: , , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.