Mängud

Nintendo Game Boy Colorile oleks peaaegu tulnud internet ja e-post

Nintendo müüs kokku peaaegu 120 miljonit Game Boyd.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Game Boy Color (CBC) tuli välja 1998. aastal, kui internet alles hakkas inimesteni jõudma ja esimesed nutitelefonid olid veel aastate kaugusel. Mängude ajaloolane Liam Robertson avastas, et 20 aastat tagasi leiutas Nintendo PageBoy. See oli lisa CBC-le, millega oleks kasutajad saanud saata e-maile, veebi külastada ja isegi televisiooni vaadata.

PageBoy läks töösse 1999. aastal ning ettevõte üritas aru saada, kas see lisa üldse töötaks ja kas see oleks ka kasumlik. Seade oleks kasutanud samu raadiolaineid, mida kasutasid piiparid, inglise keeles pager ehk sealt tuleb ka nimi PageBoy.

Lõpuks sai seadmele saatuslikuks fakt, et internetis olemiseks oli vaja raadiotorne, mida oli toona piisavalt vaid Ameerika Ühendriikides. Kuigi Nintendole väga meeldis, et kasutajad said omavahel pilte saata ning ettevõte ise saaks videoid saata PageBoy omanikele, oleks raadiovõrgu puudus tohutult piiranud aksessuaari meeldivust. Nintendo oli veendunud oma konsooli ülemaailmsuses ja lihtsuses ning USA põhine aksessuaar oleks nende filosoofiale vastu läinud.

2002. aasta juulis lõpetas Nintendo PageBoy arendamise. Paljud toonased Nintendo ideed läksid kasutusele teistel seadmetel ning Nintendo mõte saata fännidele videoid kasvas täna kasutusel olevaks Nintendo Directiks. Piltide ja video saatmine PictoChatiks. 

Huvitav oleks teada, kui palju ja kuidas oleks PageBoy mängumaastiku muutnud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.