Mängud

Numbrid ei valeta: “Robloxit” mängib nüüd rohkem inimesi kui “Minecrafti”

Kanye West ja Lil Pump kehastusid loo "I Love it" muusikavideos "Robloxi" tegelasteks.Foto: kuvatõmmis

Ülipopulaarne ehitusmäng “Minecraft” võib olla küll tuntum kui mängude loomise keskkond “Roblox”, kuid statistika näitab, et “Robloxi” mängijate arv on esimest korda kerkinud “Minecrafti” kasutajate hulgast kõrgemale.

Roblox Corporationa andis teada, et nende mängu igakuine kasutajate arv on kasvanud 100 miljoni mängijani. Microsofti andmeil mängib igal kuul “Minecrafti” umbes 91 miljonit unikaalset kasutajat.

“Roblox” ja “Minecraft” on küll sarnased, kuid mitte identsed. “Minecraft” lubab ehitades mängukeskkonda kujutada, kuid “Robloxis” on võimalik kasutajatel ise mänge luua ja neid teistega jagada. See tähendab, et “Robloxi” keskkonnas on võimalik luua väga erinevaid ja mitmekesiseid mängukogemusi.

2006. aastal ilmunud “Roblox” jõudis turule 4 aastat enne “Minecrafti”, kuid ei osutunud alguses üliedukaks. Aja jooksul on aga suudetud mängijate hulka stabiilselt kergitada ja kasv on eriliselt hoogustunud viimastel aastatel. Selle on kaasa toonud aina paisuv YouTube’i sisuloojate hulk, kuid ka näiteks Kanye Westi ja Lil Pumpi muusikavideo, milles räpparid kehastusid “Robloxi” tegelasteks.

Siiski, “Robloxi” edu “Minecrafti” ees võib jääda ajutiseks. Hiljuti toimunud “Minecrafti” 10. sünnipäeva pidustused näitasid, et mäng on jätkuvalt väga populaarne ning peagi ilmub ka uus liitreaalsusmäng “Mineceaft Earth”, millega loodetakse korrata “Pokemon GO” röögatut edu.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.