Mängud

Numbrid ei valeta: Xbox on lõppeva konsoolipõlvkonna kindel kaotaja

Järgmise Xboxi ülesanne konkurendid kinni püüda saab olema keeruline.Foto: imgur

Rubriiki toetab

Forbes kirjutab, et Xbox Series X-il saab olema keeruline PlayStation 5-ga konkureerida, kuna Xbox One’i müüginumbrid on võrreldes konkurentidega tunduvalt madalamad.

Müüginumbrite poolest on lõppeva konsooligeneratsiooni kindel võitja Sony, kuid mängutööstuse eksperdi Paul Tassi arvates ei hooma inimesed, kui tohutu edumaaga see võit saavutati. Kuigi Microsoft ei avalda konsoolide müüginumbreid, siis Tassi arvates on seis hetkel järgmine:

  1. PlayStation 4 (2013) – 108,9 miljonit müüdid konsooli
  2. Nintendo Switch (2017) – 52,48 miljonit müüdud konsooli
  3. Xbox One (2013) – eeldatavalt 46,9 miljonit müüdud konsooli

See tähendab, et seitsme aastaga on PlayStation 4 müüdud Xboxist enam kui kaks korda rohkem. Ka Nintendo Switch, mis ilmus Xboxist neli aastat hiljem, on Microsofti konsooli seljatanud.

Xbox Series X-i jaoks saab selle tohutu vahe vähendamine olema keeruline ülesanne. Hetkel üritab Microsoft ka ilmselgelt rohkem kui Sony – uuest Xboxist on räägitud palju rohkem ning äsja nägime konsoolil jooksmas ka esimesi mänge. Sony aga vaikib ja PlayStation 5 on vaevu pildis.

Trumbiks Microsofti taskus on ülimalt edukaks kujunenud Game Pass mänguteenus, mis võimaldab kuutasu eest mängida suurt hulka mänge ja kuhu lisatakse ilmudes kõik Xboxi eksklusiivmängud.

Tassi eelduste kohaselt maksab konsooli eluea jooksul Game Passi eest tasuv mängija Microsoftile lisaks mängumasina hinna eest veel üle 800 dollari. See summa on suurem, kui ühe uue mängukonsooli hind ja aitab kindlasti PlayStationi edumaad kahandada.

Tulevik on veel ebaselge ja Xbox Series X-i elu ei saa olema kerge. Kuid mis puutub lõppevasse konsoolipõlvkonda, siis üks on selge – müüginumbrite poolest ületab Xbox finišijoone kolmandal ja viimasel kohal.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.