Nüüd saad arvutimängus sõdida Sinimägedes ja lahingusse minna Punaarmees võidelnud eestlastena

Kas tunned ära? See on virtuaalsetes Sinimägedes asuv Vaivara kirik.Foto: Eugen Systems

Reaalajastrateegiamäng “Steel Division 2” sai aprilli lõpus laienduse “Burning Baltics”, mis lisab mängu Teises maailmasõjas Punaarmee ridades võidelnud Eesti diviisi. Tasuta uuendusena sai mäng ka uue kaardi, mis põhineb 1944. aastal Eesti territooriumil toimunud Sinimägede lahinguväljal.

2019. aastal ilmunud “Steel Division 2” on realistlik strateegiamäng ja see peegeldub ka hiljuti mängu lisatud Eesti üksustes. Nüüd on võimalik lahingusse minna virtuaalse 7. Eesti Laskurdiviisi teisikuga, mille kõigi üksuste nimetused on mängus välja toodud puhtas ja selges Eesti keeles.

Mängus on Eesti üksuste nimed välja toodud puhtas eesti keeles. Foto: kuvatõmmis

Mängu lisatud Eesti üksustest saad ülevaate allolevast videost. Jah, eesti keelt purssiv välismaine striimija paneb muhelema, kuid arendajate tehtud töö on igati muljetavaldav: liigu 3:37 minutimägi juurde ja näed ekraani vasemas osas üksusi nimedega jalgpatrull, ratsaluure ja täpsuslaskur. Videos edasi liikudes lisanduvad veel perfektes eesti keeles kuulipildurid, pioneerid, tankisõitjad, mustad mantlid ja muud üksused.

7. Eesti Laskurdiviis oli täiesti reaalne Punaarmee ridades sõdinud väeosa, mis formuleeriti 1944. aastal ja koosnes valdavas osas eestlastest. “Steel Division 2” lisa “Burning Baltics” keskendub Saksa armee operatsioonile Doppelkopf, mille eesmärgiks oli Nõukogude Liidu pealetung idarindel tagasi lüüa. 7. Eesti Laskurdiviis mängis selle operatsiooni raames toimunud lahingutes olulist rolli.

Lisaks 7. Eesti Laskurdiviisile lisati hiljuti “Steel Division 2” veel üks uuendus, mille saab kätte tasuta: kaart nimega Tannenberg, mis põhineb otseselt 1944. aastal Ida-Eestis toimunud Sinimägede lahingul. Mängus kasutatav nimi võib esmapilgul segadust tekitada, kuid Sinimägede lahing on tuntud ka Tannenbergi liini lahinguna.

On märkimisväärne, et “Steel Division 2” Sinimägede kaart vastab selle piirkonna reaalsele topograafiale üsna täpselt. Alloleval pildil on üleval mängu-Sinimäed, all näed Google Mapsi kuvatõmmist reaalsest Sinimägede regioonist. Sarnasusi on mitmeid ja mõlemal pildil on eriti hästi nähtav Tallinn-Narva maantee joon.

Fotod: Eugen Systems/Google Mapsi kuvatõmmis

“Burning Baltics” on üks realistlikumaid ja põhjalikumaid näiteid Teise ilmasõja aegse Eesti ajaloo kujutamisest arvutimängus. Kui soovid seda kõike ise proovida, siis pead kõigepealt omama “Steel Division 2” täismängu, mille saad Steamist kätte 40 euroga. Eesti üksused saad kätte “Burning Baltics” laiendusega, mis maksab 15 eurot. Sinimägede kaardi saad alla laadida tasuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.