Nüüd saad mängida parimaid Xboxi mänge oma nutiseadmel ja see töötab ka Eestis

Jah, see on "Forza Horizon 4", mis töötab täiesti tavalisel nutitelefonil.

Eile tõi Microsoft turule uue mängude striimimisteenuse xCloud, mis võimaldab enam kui 150 Xboxil ja arvutil saadaval olevat mängu nautida nutitelefonis või tahvelarvutis. Eestis xCloud ametlikult saadaval ei ole, kuid meie oleme selle tööle saanud.

Mina olen oma OnePlus 7 Pro peal mänginud näiteks suuri Xboxi hitte nagu “Gears 5”, “Forza Horizon 4”, “Hellblade: Senua’s Sacrifice” ja “Minecraft Dungeons”.

Pildikvaliteedi üle kurta ei saa.

Kõik need mängud näevad minu telefoniekraanil välja tõsiselt muljetavaldavad ja jooksevad täiesti adekvaatselt. Ühesõnaga, xCloud töötab Eestis ilma igasuguste probleemideta ja selle tööle saamine ei ole tegelikult eriti keeruline.

Mida mul vaja läheb?

Päris igal telefonil ja tahvlil Xboxi mängud tööle ei hakka. Käime üle kõik asjad, mis sul peaksid xCloudi kasutamiseks olemas olema.

  • Androidi telefon või tahvel. Apple’i seadmetel xCloud ei tööta ning kasutada on võimalik ainult Androidi nutiseadmeid. Su telefonil või tahvlil peab olemas olema vähemalt Android 6.0 Marshmallow operatsioonisüsteemi ja Bluetooth 4.0 tugi.
  • Xbox Game Pass Ultimate’i tellimus. Tasuta lõunaid olemas ei ole. xCloud on saadaval ainult Game Pass Ultimate’i mänguteenuse tellijatele, mis maksab umbes 15 eurot kuus. Pane tähele, et xCloudi jaoks ei sobi tavaline Game Pass! Vaja on Game Pass Ultimate’i.
  • Mängupult. Kuigi “Gears 5”, “Hellblade’i” ja “Minecrat Dungeonsit” saab juba mängida puutetundlikult, siis suurem osa xCloudi mänge nõuavad pulti. Telefoniga saad puldi ühendada näiteks micro-USB kaabliga või, nagu mina, Bluetoothiga. Mina kasutasin Xboxi pulti, kuid toimima peaks ka PlayStation 4 pult.
  • VPN. Kuna xCloud ja Game Pass ei ole Eestis ametlikult saadaval, siis süsteemi ärapetmiseks pead ennast VPN-iga mõnda teise riiki paigutama. Mina suunasin Tunnelbeari abil oma signaali Ühendkuningriiki ja see toimis. Tasub meeles pidada, et enamike VPN teenuste eest peab maksma – Tunnelbear annab uutele kasutajatele tasuta 1500 MB, mis pooletunnise mängusessiooni ajal pea täiel mahul ära kulus.
  • Hea internetiühendus. Sujuva mängukogemuse tagamiseks on kiire internet ülimalt oluline. Microsoft soovitab parima elamuse saamiseks g Ghz internetti ning kõige madalam latt on 10 Mbp/s allalaadimiskiiruse juures. Sellest aeglasem internet satub juba tõsistesse raskustesse. Minu 20 Mbp/s internet lubas mängida küll, aga hakkimist esines küll.
xCloud laeb mänge muljetavaldava kiirusega.

Mida ma tegema pean?

Miks mitte alustada näiteks VPN-ist? Kui sul ei ole veel välja kujunenud VPN teenust, mida regulaarselt kasutad, siis ülalmainitud Tunnelbear annab sulle tasuta poolteist gigabaiti mahtu. xCloudi proovimisest piisab sellest küll. Tunnelbeari äpi saad alla tirida Google Play poest. Ära unusta ka ennast äpis kasutajaks registreerida!

Nüüd on sul vaja telefoni või tahvlisse tirida Game Pass. Nagu mainitud, siis Eestis Game Pass saadaval ei ole, seega Google Play poest ära seda otsima hakka. Selle asemel tiri enda nutiseadmesse täpselt see APK fail.

Jah, tegu on internetist allalaetava tundmatu failiga ja su seade annab nüüd tõenäoliselt häiret. Mina andsin oma telefonile loa fail alla tirida ja telefoni installeerida ning midagi hullu juhtunud ei ole. See, kas sina soovid sama teha, on mõistagi sinu otsustada.

Nüüd ava oma VPN-i äpp liiguta oma signaal välismaale, Soome ja Suurbritannia peaksid hästi töötama. Seejärel tee lahti oma uhiuus Game Passi äpp ja logi enda Xboxi kasutajaga sisse. Valikutest Cloud, Console ja PC kliki esimesele ning nüüd peaksidki saama muretult mobiilil või tahvlil Xboxi mänge nautida.

Ekraani alumises osas võid näha hoiatust, et sinu regioonis ei pruugi pilveteenus töötada, kuid ignoreeri seda. Kõik töötab korrektselt kui klikid mõnele mängule ja näed rohelist nuppu kirjaga Play.

Aga ma ei näe Play nuppu…

Oled kindel, et su VPN töötab korralikult ja on suunatud riiki, mis toetab Game Passi? Sel juhul võib Game Passi äpp ikka veel arvata, et asud Eestis ja mitte VPN-iga määratud sihtkohas. Sellest probleemist on võimalim jagu saada.

Mine telefoni või tahvli seadetesse, leia rakenduste menüüst üle Game Passi äpp ja sunni see äpp peatuma. See lülitab Game Passi täielikult välja ja ei hoia seda tasutal tööl.

Järgmiseks tühjenda Game Passi rakenduse vahemälu. Minu telefonis pean ma klikkima nupule “salvestusruum ja vahemälu” ning sealt valima funktsiooni “tühjenda vahemälu” (MITTE tühjenda salvestusruum).

Nüüd peaks Game Pass olema korralikult lähtestatud. Enne äpi avamist lülita sisse oma VPN ja alles siis tee lahti Game Pass. Nüüd peaks mängude striimimine korralikult töötama.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.