Mängud

Ootamatu samm: järgmine Xbox tuleb müügile ilma eksklusiivsete mängudeta

Uue põlvkonna mängukonsooli jahtijad ei tohiks Xboxi ära unustada.Foto: Microsoft

Microsofti mängustuudio juht Matt Booty kinnitas, et paari aasta jooksul pärast Xbox Series X-i müügile tulemist ei ilmu ühtegi mängu, mida saab eksklusiivselt mängida ainult sellel konsoolil.

“Järgmise aasta-paari jooksul saab meie mänge mängida kõikidel meie seadmetel,” selgitab Booty. “Me tahame olla kindlad, et kui keegi ostab praegu uue Xboxi, siis meil on neile pakkuda piisavalt sisu.”

Booty sõnavõtt jätab Xbox Series X-i eksklusiivmängudele ukse lahti ja me võime neid tulevikus näha, kuid selge on ka see, et järgmise Xboxi ilmudes neid oodata ei tasu.

Selle asemel saab (vähemalt mõnda aega) Xbox Series X-ile arendatud mänge mängida ka Xbox One’il ja arvutil. Üks sellistest mängudest on “Halo Infinite”, mis ilmub nii uuele Xboxile, Xbox One’ile ja ka arvutile.

Microsoft murrab traditsiooni

Selle käiguga murrab Microsoft konsooliturul tugevalt juurdunud tava. Uute mängumasinate müügile tulekuga on tavaliselt samal ajal ilmunud ka käputäis ainult sellel konsoolil saadaval olevaid mänge, et ostjates uue masina vastu huvi tekitada. Näiteks 2013. aastal ilmunud Xbox One’iga jõudsid paralleelselt müügile ka eksklusiivmängud “Forza Motorsport 5” ja “Ryse: Son of Rome”.

Ühest küljest on eksklusiivsetest mängudest loobumine hea asi. See tähendab, et uue Xbox Series X-i ostjatel on konsooli ilmumispäeval võimalik mängida rohkem mänge, kui ainult paari üksikut eksklusiivteost. Kohe on saadaval kõik Microsofti mängud ja ei pea pikalt ootama, et uuele konsoolile hakkaks mänge ilmuma.

Kuid kõik ei ole lust ja lillepidu. Kui Xbox Series X-il ei ole eksklusiivseid mänge, siis mis ajendab inimesi just selle konsooli kasuks otsustama? Ja kui uue Xboxi mängud töötavad ka teistel Microsofti seadmetel, siis tundub kalli Series X-i ostmine totter, kui arvutil saab mängida samu mänge tõenäoliselt palju kaunima pildiga.

Kas võimsusest piisab PlayStationi alistamiseks?

Microsoft loodab tõenäoliselt, et nende eelis konkurendi PlayStation 5 ees on võimsus. Lekete kohaselt on Series X-i graafikaprotsessor PlayStation 5 omast korralikult võimsam, mis tähendab, et uus Xbox näitab kaunimat pilti, kuid tõenäoliselt maksab ka rohkem.

Samas, eksklusiivsed mängud on uute konsoolide puhul olnud alati suureks tõmbenumbriks ning nendest loobumine on Microsofti jaoks julge samm. Sony seda teed kindlasti ei lähe ja mis siin salata – PlayStationi eksklusiivmängud on Xboxi omadest tõepoolest peajagu üle.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.