Mängud

Palju pahandust mikromaksetest: “Runescape’i” mängija mattis mängu alla üle 50 000 euro

"Runescape'i" mängijad mässavad mängu mikromaksete vastu.Foto: kuvatõmmis

Hiljuti otsustas Suurbritannia parlament määratleda videomängude mikromaksed hasartmängurlusena. Sellisele järeldusele jõuti osaliselt tänu ühe mängija juhtumile, kes on kulutanud legendaarse netimängu “Runescape’i” peale üle 56 000 euro.

Briti parlamendi komiteele esitatud raportis väidetakse, et mikromaksete olukorra uurimisel kontakteeruti inimesega, kelle poeg oli kulutanud “Runescape’i” peale umbes 50 000 naela ehk üle 56 000 euro.

Mängu arendaja Jagex väidab, et mängijad saavad “Runescape’ile” kulutada nädalas maksimaalselt 1000 naela ja kuus 5000 naela ning eelmisel aastal jõudis selle limiidini vaid üks inimene.

“Runescape’i” mängijatele jõuliselt pealesurutavad mikromaksed on mängu Redditi foorumis pidevalt kuum teema. Ka veebisait Kotaku leidis, et mängijad ei ole olukorraga rahul.

“Viha mikromaksete vastu ei ole midagi uut,” selgitab üks mängija. “Pigem tekib arusaam, et mängu arendaja ei hooli enda klientidest, kui nad suruvad meile jätkuvalt reklaame peale isegi pärast seda, kui neil on palutud lõpetada.”

Mitmed intensiivsete mikromaksete peale vihastavad mängijad on otsustanud “Runescape’i” mängimisest loobuda või eelistavad mängu vanemaid versioone, kus on võimalik vähem pärisraha eest mängusisest kraami osta.

Mõne aja eest selgitasime välja, kuidas suhtuvad mikromaksetesse Eesti poliitikud ja kas siinmail on plaanis mängude auhinnakaste riiklikult reguleerida.

Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.