Mängud

Pärnu mängustuudio kasvab jõudsalt, töös on mitu suurt rahvusvahelist projekti

"Overstep" ei ole enam ainus projekt, mille kallal Gamecanis töötatakse.Foto: Gamecan

Rubriiki toetab

Kohalik mänguarendusstuudio Gamecan on jõudsalt kasvanud. Kui aasta eest töötas ettevõttes kaheksa inimest, siis nüüd on kollektiivis juba 24 arendajat. Ka praegu ollakse uute inimeste otsingul, kuna töös on mitmeid uusi projekte, osad koos tuntud piiritaguste partneritega.

Hetkel otsib Gamecan mängumootori Unreal Engine’i C++ programmeerijaid, kel hõlma all vähemalt kolm aastat töökogemust. Eelkõige on pilgud suunatud välismaale: potentsiaalseid uusi tiimikaaslaseid lubatakse aidata Eestisse kolimise ja siinsesse elutemposse sisseelamisega.

Uued projektid

Ainult kohalike mänguarendajatega Gamecan läbi ajada ei looda. Stuudio asutaja ja tegevjuhi Marten Palu sõnul Eestis sobiva tausta ja kogemuspagasiga inimesi lihtsalt ei leidu. Vaja on vaadata kaugemale.

Uusi abikäsi vajab Gamecan mitmete uute projektide tarvis. Jätkuvalt on töös 2019. aastal Early Accessis ilmunud mitmikmäng “Overstep”, mille disainielemendid on nüüd Palu sõnul suuresti paika saadud. Mäng ise peaks valmiskujul ilmuma 2021. aasta neljandas kvartalis ning protototüüpima on hakatud ka “Overstepi” mobiiliversiooni “Overstep Run”.

Salapärased rahvusvahelised partnerid

Detaile teiste uute projektide kohta Palu veel jagada ei soovi. Ta kinnitab, et lisaks “Overstepile” on Gamecanil töös kolm stuudiosisest projekti ning neli mängu, mida arendatakse koostöös välispartneritega. Nende partnerite nimesid Palu ei avalda, kui kinnitab, et tegu on rahvusvaheliselt tuntud nimedega.

Gamecan ja stuudio töötajad on ka varem töötanud mitmete tuntud mängude kallal. Stuudio kodulehel varasemate kogemuste lehte sirvides jäävad muuseas silma sellised nimed nagu “Far Cry 5”, “LittleBigPlanet 3”, “Final Fantasy XV” ja ka “Borderlands”.

Suurtest välispartneritega koostöös valmivatest projektidest ei saa Palu rääkida enne mängude ilmumist, kuid üks Gamecani siseselt arendatavaid mänge on “Find Your Music”, mille prototüüp valmis hiljutise gamejami raames. Mäng tundub huvitav, kuid Palu sõnul ei ole veel teada, kas “Find Your Music” lõplikult valmis tehakse.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.