Mängud

Pärnus alustas poolteist kuud kestev rahvusvaheline mänguarendajate inkubaator

Inkubaatori eestvedajateks on "Overstepi" arendanud Eesti mängustuudio Gamecan.Foto: Gamecan

Rubriiki toetab

Pärnu ettevõte Gamecan koostöös Tampere Game Hubiga ja Peter Vesterbackaga korraldavad esmakordselt Pärnus kaheksa nädalat kestva rahvusvahelise videomängude arendajate inkubaatori. 

“Täna töötab Soomes mänguarendus valdkonnas üle 3000 inimese ning järgmise aasta jooksul palkavad sealsed stuudiod lisaks kuni 1000 inimest. Eesti liigub tugevalt selle tuules ja talendipuudus on meilgi suur – näiteks meie ettevõttes Gamecan on 35 meeskonnaliikmest alla kümne kodumaised arendajad,” räägib Palu.

“Mängutööstus on 200 miljardi dollari suurune turg, mis on suurem kui filmi- ja muusikatööstus kokku. Rahastame suures osas seda ettevõtmist, et anda oma panus kohaliku tööjõu kasvule mängusektoris.” 

Marten Palu Gamecanist (vasakul) ja Tomi Toikka Tampere Game Hubist. Foto: Gamecan

Tiimidel on osaledes võimalus teha suur arenguhüpe ja saada mentortuge tuntud mänguettevõtete juhtidelt ja ekspertidelt nagu Peter Vesterbacka Roviost, Marten Palu Gamecanist, Tomi Toikka Catlandist jne. Lisaks toimuvad iganädalaselt koolitused äriarenduse, pitchingu, investeeringute kaasamise, turunduse, müügi ja kommunikatsiooni valdkonnas.

Pärnu mänguinkubaatori programmi registreerus 21 tiimi Eestist, Soomest, Hollandist, Türgist ja mujalt. Kaheksa nädalat vältav programm toimub 5. juulist kuni 27. augustini Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatori uutes ruumides Pärnu kolledži majas. Registreerunud meeskondadest on välja valitud kaheksa paremat, kellest on Pärnusse tulnud 5 tiimi.

Programm lõpeb augustis demopäevaga, kus kõik tiimid esitlevad oma inkubatsiooni ajal tehtud töid.

Toimetas Martin Liivand.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.