Mängud

Peagi saad PlayStation 5 mälumahtu suurendada, kuid see läheb sulle kalliks maksma

PlayStation on endiselt defitsiitne kaup.Foto: Sony

Tehnikafirma Seagate avalikustas esimesed spetsiaalselt PlayStation 5 jaoks loodud SSD kõvakettad, millega on võimalik suurendada PlayStation 5 sisemälu. Hinnad on ootuspäraselt üsna krõbedad.

Seagate on välja töötanud FireCuda 530 SSD ketaste tooteliini, mis on loodud spetsiifiliselt PlayStation 5 tarvis. Uute ketaste kiiruseks on 7300 Mb/s, mis on PlayStation 5 soovitusliku 5500 Mb/s jaoks enam kui piisav.

Konsooli mälumahu suurendamine on aga üsna kallis lõbu. 500 GB mahuga SSD eest pead maksma 170 dollarit, 1TB mälu laiendust maksab 275 dollarit, 2TB 570 dollarit ja 4TB mälu eest pead välja käima 1050 dollarit.

Foto: Seagate

Kõik PlayStation 5 omanikud veel konsooli sisemuses asuvat SSD porti kasutada ei saa. Mälu laiendamise võimalus on hetkel avatud vaid PlayStationi beetatestimise programmis osalejatele, kuid peaks lähiajal jõudma ka kõigi konsooliomanikeni.

Kuigi PlayStation 5 ja uute Xboxide mälumaht on võrreldes varasemate konsoolidega oluliselt suurem, siis paljude mängijate jaoks ei ole see jätkuvalt piisav. Ilma laienduseta pakub PlayStation 5 umbes 667 GB vaba ruumi, mida on võimalik reaalselt kasutada. Kui mõelda mängude aina paisuva suuruse peale, siis seda ei ole palju, eriti kui vaadata paar aastat tulevikku.

Mälukaartidega on võimalik suurendada ka Xbox Series X-i ja Series S-i mälumahtu. Siin on valikuid vaid üks ja tegu on PlayStationist mõneti odavama variandiga: 1 TB mahuga kaardi eest pead välja käima 220 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.