Mängud

Peale aastatepikkuseid häkkerite rünnakuid eemaldatakse Titanfall müügist

Respawn Entertainment lubas Titanfalli probleemid lahendada, kuid pole seda siiani teinud.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Seda ei juhtu tihti, kui mõni nüüdisaja mäng eemaldatakse poelettidelt, kuid Respawn Entertainment teatas sel nädalal, et täpselt nii nad teevad ning lõpetavad mängu rentimise järgmise aasta märtsi alguses. Fännidele jäetakse serverid aga praegu avatuks.

Otsus tuli peale paljusid teenustõkestusrünnakuid (DDoS), mis toimusid viimaste aastate jooksul. Rünnakute ajal said serverid tohutul hulgal botide liitumistaotlusi, mille tõttu serverid seiskusid.

See aga viskas mängijad matšist välja või ei lubanud neil mänguga ühineda. Kuna Titanfall oli ainult multiplayer mäng, ei saanud mängijad rünnakute pärast üldse mängida. 

Techradari sõnul palusid fännid aastaid Respawn Entertainmentil midagi probleemiga ette võtta, kuid tundub, et nad kunagi ei teinud seda. Kuigi ettevõte ütlesid, et hoiavad servereid töös, on mängu ka praegu põhimõtteliselt võimatu mängida.

Titanfalli on juba mõnda aega võimatu mängida

Häkkimine ja DDoS rünnakud sundisid inimesed lõpuks arvutiversiooni hülgama. Steami andmetel ei mängi praegu arvutis keegi Titanfalli ning 30 päeva jooksul oli keskmiselt kuus mängijat.

Techradar lisas, et kuigi Titanfall on paar viimast aastat mängitamatu olnud, müüs ettevõte mängu ikkagi edasi. Kliendid, kes Titanfalli sel perioodil ostsid, maksid surnud mängu eest.

Olukord oli nii nutune, et Titanfall hakkas saama tohutult negatiivset tagasisidet ja fännid tegid isegi veebilehe nimega www.savetitanfall.com (pole enam aktiivne), et levitada teavet mängu tegelikust seisust.

Titanfall 2 käib sama rada

Ka Titanfall 2 ei ole sellest saatusest pääsenud. Häkkerid otsisid välja striimerite IP-aadressid ja kontod ning lisasid nad musta nimekirja, et nad ei saaks enam mängu mängida.

Respawn Entertainment vabandas ning lubas vead parandada, kuid sarnaselt eelmisele mängule, ei muutunud mitte midagi.

Titanfall 2-l ei ole enam palju lootust, kuid vähemalt on seal hea kampaania osa, mida saab üksi ja ilma häkkeriteta mängida, kommenteeris Techradar.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.