Mängud

Pildid: BMW lõi F1 autodest inspireeritud mänguritooli, millel on oma tehisintellekt ja kliimaseade

Tõenäoliselt üks kõige ulmelisemaid toole, mis eales loodud.Foto: BMW

Rubriiki toetab

Autotootja BMW on maha saanud uue arvutimänguritele mõeldud tooliga, millesse on sisse ehitatud hulgaliselt kõrgetasemelist tehnoloogiat.

The Rival Rig meenutab rohkem kosmoselaeva kui tooli. Sellel on olemas oma kliimaseade ja sisseehitatud tehisintellekt, mis suudab anda jooksvalt käsklusi toolis peituvatele mikromootoritele, pneumaatilistele õhkpatjadele ja elektromehaanilistele ajamitele.

Foto: BMW

Tooli eesmärk on ühendada mugavus ja praktilisus ning tekitada istujas kaalutuse tunne. The Rival Rigi disainides on eeskuju võetud kosmoselaevadest ja vormel 1 autodest. Ehk siis kõigest, mis stereotüüpilisele mängufännile väidetavalt meeldima peaks.

Lisaks kõigele varasemalt mainitule asuvad tooli seljatoel ka valgusribad, mis reageerivad reaalajas mängus toimuvale. Kuidas see täpsemalt toimib? Pagan teab, kuid tõenäoliselt muutub valgusriba “Dark Soulsis” kümnendat korda järjest surma saades veripunaseks.

Foto: BMW

Tooli loojate sõnul lähtuti disainimisel esteetilistest elementidest, mida mängijad tavaliselt arvutimängudes näevad. Ma ei ole kindel, mida The Rival Rigi loojad mänginud on, kuid mulle ei meenu esimese hooga ühtegi videomängu, kus saaksid kokku F1, kosmoselaevad ja tehisintellektid.

Poest The Rival Rigi ei leia ja võib juhtuda, et see ei jõuagi kunagi müüki. Hetkel on tegu kontseptsiooniga, mis näitab teed parema tuleviku poole, kus meie istmikke masseerivad tehisintellekti kontrollitud õhkpadjad.

Foto: BMW

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.