Mängud

PlayStation 5 arenduskomplekti kummalisel välimusel on üks väga praktiline põhjus

PlayStation 5 arenduskomplekt on pannud paljud kulmu kergitama.Foto: Eurogameri kuvatõmmis

Hiljuti lekkisid interneti uued pildid PlayStation 5 kummaliselt futuristliku ilmega arenduskomplektist, mida nägime esmakordselt augustis. Tõenäoliselt ei hakka lõplik toode siiski selline välja nägema ja arenduskomplekti disainil on üks väga praktiline põhjus.

The Verge’i ajakirjanik Tom Warren kinnitab taaskord, et fotodel on tõepoolest ametlik PlayStation 5 arenduskomplekt. Laialdase kriitika osaliseks saanud V-kujuline disain on Warreni sõnul praktiline, kuna võimaldab arendajatel mitu konsooli üksteise otsa laduda, et läbi viia koormusteste. V külgedel asuvad õhuavad võimaldavad ka torni laotud masinad lihtsasti maha jahutada.

See tundub igati loogiline. Fotolt on näha,  et arenduskomplektil on õhuavad nii korpuse välisküljel kui ka V-kujutise siseküljel. Selline disain võimaldab õhu vaba liikumise läbi terve masina ja takistab selle ülekuumenemist pikkade testsessioonide käigus.

On üsna tõenäoline, et järgmise aasta lõpus ilmuv PlayStation 5 ei hakka väga sarnane välja nägema fotodel figureeriva arenduskomplektiga. Pretsedent on juba olemas – ka PlayStation 4 arenduskomplekti disain oli lõplikust konsoolist märgatavalt erinev.

PlayStation 4 arenduskomplekt nägi välja selline.Foto: The Next Web

Muide, fotol näeme mängupulti, mis ei ole täiesti identne PlayStation 4 kaasa tulnud DualShock 4 puldiga. Näiteks on pildil oleval puldil puudu DualShock 4 tagaküljel asuv valgusriba. Juba teame ka, et PlayStation 5 puldiga tulevad kaasa eriti tundlikud haptilised päästikud, kuid muus osas näib see praeguse puldiga üsna sarnane.

Hiljuti lekkis info, millisel kuupäeval võib PlayStation 5 ilmuda ja kui palju võib konsool maksma hakata. Vaata juba varakult üle ka nende mängude nimekiri, mida saad PlayStation 5 peal mängima hakata.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.