Mängud

PlayStation 5 esmamuljed: tohutult kiire ja üllatavalt vaikne

PlayStation 5 saab Eestis küll osta, kuid hinnad on eriti krõbedad.Foto: Sony

Jaapani ajakirjanikud said hiljuti võimaluse proovida, mida suudab Sony uue põlvkonna mängukonsool PlayStation 5. Lisaks kiiretele laadimisaegadele toodi välja, et tegu on üllatavalt vaikse konsooliga.

Olenemata sellest, et PlayStation 5 on nii hiiglaslik, et see ei pruugi su teleka alla ära mahtuda, on see võrreldes praeguste konsoolidega oluliselt vaiksem. Ajakirjanikud mainivad, et konsooli sees asuvat jahutussüsteemi on vaevu kuulda, mis on selge kontrast ülimalt valjule PlayStation 4 Prole.

Veel tuuakse esile Sony uue konsooli ülikiiret SSD ketast, mis kahandab mängude laadimisajad pea olematuks. Allolevas videos demonstreeritakse seda mängudega “Astro’s Playroom” ja “Godfall”.

Jaapani ajakirjanikud rääkisid veel PlayStation 5 uuest puldist DualSense, mis tuleb haptiliste päästiknuppudega – erinevad mängusisesed tegevused nõuavad eri tugevusega nupuvajutusi. Näiteks “Godfallis” on väidetavalt igal relval unikaalne haptiline tagasiside.

Kui PlayStation 4 puldi mootor paneb kindlates olukordades värisema terve puldi, siis DualSense’i puhul on see efekt lokaalsem. Näiteks kui tegelane blokeerib löögi vasakus käes asuva kilbiga, siis väriseb ainult puldi vasak pool.

Allolevas videos näed “Astro’s Playroomist” ja “Godfallist” pikemat ja põhjalikumat ülevaadet. Lisaks sellele näidatakse lähemalt ka hiiglaslikku PlayStation 5 konsooli.

PlayStation 5 tuleb müügile 19. novembril. Eestis sai seda hiljuti ka eeltellida, kuid kõik konsoolid müüdi läbi hämmastavalt kiiresti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.