Mängud

PlayStation 5 hetkeseis Eestis: hinnad on jätkuvalt ulmelised, kallilt müüakse isegi tühja karpi

Tühja karbi eest ei peeta paljuks küsida 50 eurot.Foto: kuvatõmmis

Rubriiki toetab

PlayStation 5 ilmumisest on möödunud üle nelja kuu, kuid aeg ei ole turule leevendust toonud. Eestist peavad konsooliostjad jätkuvalt leppima astronoomiliste hindadega nii edasimüüjate juures kui ka järelturul, kus ei peeta paljuks isegi tühjade karpidega äritsemist.

Kui respektaablite kohalike edasimüüjate juures on PlayStation 5 hinnad jäänud 550 ja 600 euro vahele, siis hetkel ei saa ühestki Eesti poest Sony uusimat konsooli alla 800 euroga. Odavaim poes pakutav PlayStation 5 maksab hetkel 809 eurot, kalleima konsooli eest pead välja käima 1050 eurot.

Sellist hinda ei peaks keegi PlayStation 5 eest maksma, kuid olukord on siiski aja jooksul mõneti paranenud. Alles mõne aja eest küsisid mitmed edasimüüjad PlayStation 5 eest üle 1200 euro, kuid hetkel nii kalleid konsoole kuskilt ei leia.

Kui tahad PlayStation 5, siis ole valmis maksma hingehinda. Foto: kuvatõmmis

PlayStation 5 konsoolidest on hetkel lookas ka kohalikud ostu-müügi portaalid, kuhu on tõenäoliselt jõudnud arvestatav hulk nendest masinatest, mille Telia ja Euronics märtsis müüki paiskasid. Euronics sattus viimase PlayStation 5 müügi ajal lausa veebirobotite rünnaku ohvriks, mis tähendab, et paisutatud hinnaga edasimüüjate kätte võis langeda arvestatav hulk konsoole.

Portaalis soov.ee küsitakse odavaima PlayStation 5 eest hetkel 750 eurot. Kalleim konsool maksab aga 999 eurot, kuid sellega saad kaasa kaks pulti ja kolm mängu. PlayStation 5 ümber tekkinud naeruväärset olukorda illustreerib eriti hästi asjaolu, et 50 euroga on müüki pandud tühi PlayStation 5 karp!

Portaalis okidoki ei ole olukord nii katastroofiline. Odavaima PlayStation 5 saad kätte 649 euroga, kalleima konsooli hind kerkib aga ikka 950 euroni. Hinnavaatluse foorumis pakutavate konsoolide hinnad jäävad umbes 700 ja 1000 euro vahele.

PlayStation 5 mänge liigub järelturul vähe, kuid näiteks “Miles Moralese” saad kätte turuhinnast odavamalt. Foto: kuvatõmmis

Praegu ei ole Eestis PlayStation 5 ostmiseks hea aeg ning tundub, et tulevik niipea leevendust ei too. Tehnikaturul tekkinud mikrokiibikriis tähendab häireid elektroonikaseadmete tootmises, mis mõjutab otseselt ka mängukonsoolide saadavust. Ülikalli hinnaga me järelturult ega edasimüüjate käest PlayStation 5 osta ei soovita, kuid tundub, et vähemalt lähitulevikus PlayStation 5 senised tarneprobleemid lahendust ei leia.

Võiks ju soovitada oodata, kuni suuremate edasimüüjate juurde jõuab uus partii normaalse hinnaga konsoole, kuid Euronicsi juhtum näitab, et botirünnakud on Eestis reaalne teema ja kannatlikkus alati võidule ei vii. Ühel ilusal päeval saavad kõik soovijad poodi jalutada ja PlayStation 5 osta, kuid hetkel see päevveel silmapiiril ei terenda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.