Mängud

PlayStation 5 ja uute Xboxide defitsiit veel niipea ei lõpe

Konsoole tuleb rohkem, aga mitte nüüd ja kohe.Fotod: Microsot/Sony

Rubriiki toetab

Uue põlvkonna mängukonsoolides kasutatavate kiipide tootja AMD tegevjuhi Lisa Su hinnangul on PlayStation 5 ja uute Xboxide saadavusega probleeme kuni selle aasta teise pooleni.

Su sõnul uute mängukonsoolide nõudlus osutunud oodatust oluliselt suuremaks ning AMD-l on olnud keeruline sellega sammu pidada. Ta väidab, et aasta esimeses pooles võivad tootmisraskused jätkuda, kuid 2021. aasta viimastel kuudel peaksid probleemid lahenema.

Su lisas ka, et defitstiit mõjutab eelkõige odavamat aruviriistvara ja mängukonsoolide tehnoloogiat. AMD preemiumtoodete saadavusega ei tohiks tema hinnangul probleeme tekkida.

Sarnaselt muu maailmaga peab ka Eestis uue põlvkonna mängukonsoole tikutulega taga otsima. Xboxe veel leiab, kuid PlayStation 5 on pea igal pool välja müüdud. Seda saab tohutut kõrgete hindadega ainult käputäiest poodidest või ostu-müügiportaalidest.

Tunneli lõpus paistab siiski valgus. Diktorile teadaolevalt peaks uus tarne PlayStation 5 konsoole Eestisse jõudma veebruari keskpaigas või teises pooles.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.