Mängud

PlayStation 5 müük ületas 10 miljoni piiri, kuid konsooli osta on jätkuvalt raske

Konsooli kohta, mida kuskil kunagi müügis ei ole, müüb PlayStation 5 üllatavalt hästi.

Eelmise aasta novembris ilmunud mängukonsooli PlayStation 5 on tänase seisuga müüdud üle 10 miljoni ühiku.

Ülimenukast PlayStation 5-st on saanud Sony aegade kiiremini müüv mängukonsool. Aprillis oli PlayStation 5 läbimüük veel umbes 7,8 miljonit, seega tarneraskustest hoolimata on viimase paari kuuga uue kodu leidnud üle 2 miljoni konsooli.

Sony mängudivisjoni presidendi Jim Ryani sõnul näeb Sony vaeva, et kiibikriisist hoolimata nõutud konsoolid mängijateni jõuaksid. Siiski spekuleeritakse, et käesoleva aasta jooksul uue põlvkonna mängukonsoolide saadavus oluliselt ei parane.

Ka Eestis on PlayStation 5 saadavusega jätkuvalt kesised lood. Juuli alguses saabus Euronicsisse uus partii, kuid konsoolid müüdi läbi paari hetkega. Sarnaselt varasemate tarnetega jõudsid ka need konsoolid kiiresti müüki ostu-müügi portaalidesse, mõistagi krõbeda juurdehindlusega.

Sony rääkis ka mängude müüginumbritest. Mullu koos PlayStation 5-ga ilmunud “Marvel’s Spider-Man: Miles Morales” on jõudnud 6,5 miljoni mängijani, hiljuti saabunud “Ratchet & Clank: Rift Aparti” on müüdud 1,1 miljonit ühikut ning soomlaste märuli “Returnal” läbimüük on pool miljonit.

Microsoft Xboxi konsoolide müüginumbreid ei avalikusta, kuid on mainitud, et uue põlvkonna Xboxide müügitulemused on head. Kuigi PlayStation 5 tõenäoliselt pikalt ees, siis ka uusi Xboxe on poodidest üsna keeruline leida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.