Mängud

PlayStation 5: nimekiri mängudest, mis ilmuvad Sony järgmise generatsiooni konsoolile

PlayStation jätkab ka tulevikus eksklusiivsete mängudega.Foto: USGamer

Rubriiki toetab

Sony järgmine mängukonsool ilmub suure tõenäosusega 2020. aasta lõpus. Aeg on hakata teleka all uue mängumasina jaoks ruumi tegema.

PlayStation 5 kohta on juba teada hulgaliselt huvitavat infot. Teame enam-vähem, millist riistvara konsool kasutab, milleks on masin suuteline ja et konsooli hind tuleb “mängurile meelepärane” ning tegu saab olema tõsisele mängijale mõeldud nišikonsooliga. Üks juutuuber on juba jõudnud endale isegi kodukootud PlayStation 5 ehitada.

PlayStation 5 mängudest rääkides on Sony olnud kidakeelne, kuid midagi on juba siiski teada. Vaatame üle need mängud, mida suure tõenäosusega tulevikus Sony järgmise generatsiooni konsooli peal mängima hakkame.

Osad nimekirjas olevatest mängudest on juba ametlikult välja kuulutatud, mõned veel mitte. Kõik mängud ei ole Sony eksklusiivid ja ilmuvad ka teistel platvormidel. Peagi avaldame ka põhjaliku ülevaate mängudest, mis ilmuvad järgmise Xboxi konsooli peal.

The Last of Us Part II

Veel ei ole teada, millal “The Last of Usi” järg ilmub ja ei ole ka ametlikult kinnitatud, et mängu jõuab PlayStation 5 peale. Esimene “The Last of Us” oli aga röögatult edukas ja teisel osal on piisavalt kaalu, et veenda kahevahel olevaid ostjaid PlayStation 5 kasuks otsustama.

Seega kui “The Last of Us Part II” peaks alustama PlayStation 4 peal, siis on igati ootuspärane, et lõpuks jõuab mäng ka selle konsooli järglaseni. Hetkel veel on “The Last of Usi” teise osa ümber palju salapära. Oleme näinud paari treilerit, üksikut mänguvideot, kuid see on ka kõik.

God of War II

Ei, järge eelmisel aastal ilmunud võrratule “God of Warile” ei ole veel välja kuulutatud, kuid on igati loogiline, et selle kallal töötatakse. Sellele viitavad ka mängu “God of Wari” arendaja Sony Santa Monica töökuulutused, millega üritatakse kohale meelitada “God of Wari” ja järgmise generatsiooni tehnoloogiaga tuttavaid talente.

“God of War” on viimaste aastate üks parimaid mänge, mis tegi erinevatel auhindamistel silmad ette isegi “Red Dead Redemption 2”. “God of Wari” järjest võib saada PlayStation 5 üks lipulaevasid, mis demonstreerib, milleks uus masin võimeline on.

Ghost of Tsushima

Feodaalses Jaapanis toimuv samuraimäng “Ghost of Tsushima” kuulutati välja 2017. aastal, kuid pärast avalikustamist ei ole sellest palju räägitud. Arvestades asjaolu, et PlayStation 5 peaks ilmuma juba järgmise aasta lõpus, siis on tõenäoline, et saame sellel masinal hakata mängima ka “Ghost of Tsushimat”.

Sarnaselt “The Last of Usi” järjega on ka “Ghost of Tsushima” Sony eksklusiivmäng, millel on piisavalt jõudu mõjutada konsooliostjaid PlayStation 5 kasuks otsustama. Oleks üllatav, kui see mäng Sony järgmise generatsiooni mängumasinale ei ilmuks.

Gran Turismo 7

“Gran Turismo” automängude seeria looja Kazunori Yamauchi on kinnitanud, et töö järgmise mängu kallal juba käib ning järgmise generatsiooni PlayStationi abil suudetakse luua ennenägematuid VR lahendusi.

Yamauchi sõnul vaadatakse järgmist mängu arendades nii minevikku, olevikku kui ka tulevikku, et luua kõige terviklikum “Gram Turismo” mäng eales.

Dying Light 2

Mängustuudio Techland on teatanud, et lisaks praeguse generatsiooni konsoolidele arendatakse zombimängu “Dying Light 2” ka järgmise põlvkonna mängumasinaid silmas pidades.

“Me hoiame alati uute mänguasjade suunal silmad lahti,” selgitas Paweł Rohleder Techlandist. “Alates arenduse algfaasist on meie eemärk olnud tuua “Dying Light 2″ nii praeguse kui ka järgmise generatsiooni konsoolidele.”

Cyberpunk 2077

Kui “Cyberpunk 2077” järgmise aasta 16. aprillil ilmub, siis esimesena mängime me seda praeguse generatsiooni masinatel ja arvutil. Tulevikku vaadates on siiski ülimalt tõenäoline, et “Cyberpunk” ilmub ja järgmise põlvkonna konsoolidel.

CD Projekt REDi president Adam Kiciński on öelnud, et “Cyberpunk 2077” saab olema tehnoloogiliselt uuenduslik ja on järgmise generatsiooni mängumasinateks valmis. “Mäng on loodud nii, et see suudaks ära kasutada väga võimsat tulevikutehnoloogiat,” selgitab Kiciński.

Death Stranding

Sarnaselt “Cyberpunkiga” saab ka “Death Strandingust” suure tõenäosusega mäng, mis ilmub nii praeguse kui ka järgmise generatsiooni mängumasinatel. PlayStation 4 omanikud saavad Hideo Kojima järgmist üllitist ise proovida juba 8. novembril.

Siiski, PlayStationi süsteemiarhitekt Mark Cerny on andnud aimu, et “Death Stranding” ilmub lõpuks ka PlayStation 5 peale. Kuna tegu on Sony jaoks hiiglasliku eksklusiivmänguga, mis mõjutab inimesi poes just PlayStationi kasuks otsustama, siis oleks see igati loogiline.

Horizon Zero Dawn 2

Sony ja arendaja Guerilla Games ei ole veel “Horizon Zero Dawni” järge välja hõiganud, kuid kes tänapäeval sellistele triviaalsetele formaalsustele ikka tähelepanu pöörab. “Horizon Zero Dawn 2” on töös ja asjaolu, et sellest ei ole senini räägitud annab aimu, et mäng ilmub tõenäoliselt PlayStation 5 peal.

Järje olemasolu on tegelikult juba kinnitanud näitlejatar Janina Gavankar, kes tegi kaasa esimese “Horizon Zero Dawni” lisapakis “The Frozen Wilds”. Kui lisame sellele faktikillule asjaolu, et esimene mäng müüs 10 miljonit koopiat, siis on järg enam kui kindel.

Spider-Man 2

Sarnaselt “Horizon Zero Dawn 2” ei ole ka eelmisel aastal ilmunud “Spider-Mani” järge veel välja kuulutatud. Samas, esimene osa müüs üle 9 miljoni koopia ning võeti hästi vastu nii kriitikute kui ka fännide poolt. Sellises olukorras on “Spider-Man 2” vaat et vältimatu.

Ämblikmehe ja Sony soojade suhete tõestuseks on ka mõne kuu eest lekkinud video, kus demonstreeriti PlayStation 5 olematuid laadimisaegasid. Uue konsooli võimekuse esitlemiseks näidati kui kiiresti on võimalik “Spider-Manis” läbi virtuaalse Manhattani tuhiseda, ilma et laadimisajad mängijat segama hakkaksid.

The Elder Scrolls VI

Kui 2018. aasta suvel näidati E3 mängumessil maailmale esimest “The Elder Scrolls VI” tiiserit andisd arendajad mõista, et mäng on veel väga varajases arengustaadiumis. Selgitati, et ootama peab veel aastaid.

See tähendab suure tõenäosusega, et praeguse generatsiooni konsoolidele järgmine “The Elder Scrolls” ei ilmugi ja seda saab mängida ainult uuema põlvkonna masinatel. PlayStation 5 võimsam sisu aitaks “The Elder Scrollsi” fantaasiamaailmal kindlasti uue värskusega ellu ärgata.

Call of Duty: Black Ops 5

Eksivad need, kes ütlevad, et ainsad kindlad asjad maailmas on surm ja maksud. Kivisse raiutud asju on tegelikult kolm: surm, maksud ja igal aastal ilmuv “Call of Duty”.

PlayStation 5 saabumine seda valemit ei muuda. Kotaku andmete kohaselt ilmub “Call of Duty: Black Ops 5” järgmisel aastal nii praeguse kui ka järgmise generatsiooni Sony mängukonsooli peale.

GTA VI

Viimasel ajal on “GTA VI” kohta ringelnud mitmeid võltsitud lekkeid, kuid mängu ennast ei ole veel ametlikult välja kuulutatud. Siiski, kui tuletame meelde, et “GTA V” on müüdud üle 110 miljoni koopia, siis saame aru, et Rockstari jaoks on järg täiesti vältimatu.

Ei ole üllatav, et “GTA VI” saab järgmise konsooligeneratsiooni mäng. Eelmine “GTA” ilmus 2013. aastal, vahetult pärast PlayStation 4 ja Xbox One’i turule ilmumist. On tõenäoline, et “GTA VI” plaanitakse välja lasta sama, juba ennast tõestanud valemi alusel.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.