Mängud

PlayStation 5 on esimeste nädalate põhjal kõige kiiremini müüv mängukonsool eales

Eesti poodides on seni müüdud vaid plaadimängijaga konsooli, kuid internetis pakutakse ka digitaalset versiooni. Foto: Sony

Rubriiki toetab

PlayStation 5 avapauk on olnud ülimalt võimas. Sony kinnitas, et nende uusimat mängukonsooli on esimese kahe nädala jooksul ostetud rohkem kui PlayStation 4, mis teeb sellest kõige kiiremini müüva mängukonsooli eales.

PlayStationi Twitteri kontole ilmunud postituses väidetakse, et PlayStation 5 on esimeste nädalate põhjal Sony edukaim konsooli väljalase eales. Täpseid müüginumbreid ei avalikustatud, kuid 2013. aastal ilmunud PlayStation 4 müüdi kahe nädalaga 2,1 miljonit ühikut. PlayStation 5 on selle tulemuse seljatanud.

See tähendab, et PlayStation 5 hoiab nüüd uut rekordit: tegu on kõige kiiremini müüva mängukonsooliga eales. Vahetult pärast PlayStation 4 ilmumist kinnitati, et just see masin on ajaloo kõige kiiremini müüv konsool, ja kui PlayStation 5 on oma eelkäija tulemuse üle teinud, siis järelikult on PlayStation 4 troonilt tõugatud.

Kuigi PlayStation 5 müüginumbrid ei ole teada, siis on selge, et uutest Xboxidest on Sony konsool oluliselt populaarsem. Arvatakse, et Xbox Series X-i ja Series S-i müüdi üleilmselt nende konsoolide ilmumisele järgnenud päevadel 1,2-1,4 miljonit ühikut. See moodustab umbes poole PlayStation 4 seitsme aasta tagustest numbritest ja nagu nägime, siis PlayStation 5 on oma eelkäija tulemuse juba põrmustanud.

Eesti poodides on PlayStation 5 eest enamast küsitud umbes 550 eurot, kuid on ka kohti, kus hinnad on oluliselt kõrgemad.

Eesti poodides hetkel PlayStation 5 mängukonsoole saadaval ei ole. Ostjatel tasub kindlasti olla ettevaatlik, sest hetkel kahtlustavad ühe Eesti e-poe kliendid seoses PlayStation 5 müügiga musta mängu. PlayStation 5 konsoole pakutakse ka Eesti müügiportaalides, kus hinnad kerkivad aga lausa 1200 euroni. Välismaal on asjad veel hullemad: eBays on PlayStation 5 konsoolid müügil lausa 2000 dollariga.

Meie kirjutame oma PlayStation 5 arvustuses, et tegu on muljetavaldava masinaga, kuid kõik siiski roosiline ei ole.

Tasub meeles pidada, et PlayStation 5 on väga suur masin ning sul võib vaja minna uut telekalauda, et see korralikult ära mahutada. Konsooli suurusest annab aimu ka meie fotolugu, kus PlayStation 5 karbist välja võtame. Meil on olemas ka Xbox Series X, mille oleme samuti kaamera ees karbist välja võtnud.

Kui sa ei ole veel kindel, milline uue põlvkonna mängukonsool on parim, siis loe meie PlayStation 5, Xbox Series X-i ja Xbox Series S-i võrdlust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.