Mängud

PlayStation 5 on müüdud üle 4,5 miljoni, kuid Sony müüb konsoole kahjumiga

Rubriiki toetab

Sony eelmise kvartali finantsaruandest selgub, et PlayStation 5 on äärmiselt populaarne, kuid liialt odav, et Sony saaks konsooli müügist kasumit teenida.

Raportist selgub, et eelmise aasta 31. detsembri seisuga oli uus PlayStation 5 juba enam kui 4,5 miljonis kodus. See tähendab, et PlayStation 5 avapauk on olnud võrdväärne 2013. aastal ilmunud PlayStation 4 esmaste müüginumbritega.

Praeguse majanduskvartali jooksul on Sony eesmärgiks seadnud müüa veel vähemalt 3 miljonit PlayStation 5 konsooli. See on suur ettevõtmine ning tähendaks, et Sony peab konsoolide tootmismahtu suurendama. Lisaks ei sõltu PlayStation 5 tootmine ainult Sonyst, vaid ka kiibitootja AMD on teada andnud, et neil on keeruline suure nõudlusega sammu pidada.

Eestisse peaks rohkem PlayStation 5 konsoole jõudma veebruaris.

Kuigi PlayStation 5 müüginumbrid on head, siis raportist selgub, et Sony müüb oma uusimat mängukonsooli kahjumiga. Põhjuseks on PlayStation 5 hind, mis taheti Microsofti Xboxi konsoolidega konkureerimiseks hoida võimalikult madalal. Seetõttu on PlayStation 5 konsooli tootmise maksumus müügihinnast kõrgem. See ei ole midagi uut: ka PlayStation 4 oli alguses sarnases olukorras ning kulus mitu kuud enne kui see konsool Sony jaoks kasumlikuks muutus.

Sellegipoolest ei ole Sonyl põhjust nuriseda. Eelmine kvartal oli Sony mängudivisjoni jaoks ajaloo edukaim. Käive kerkis 8,4 miljardi dollarini, mis tähendab võrreldes 2019. aastaga 40% kasvu.

Eestisse peaks uus laadung PlayStation 5 konsoole saabuma veebruari keskpaigas või kuu teises pooles.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.