Mängud

PlayStation 5 saab uue VR-seadme, mis tuleb krõbedama pildi ja vähemate juhtmetega

Hetkel veel peavad PlayStation 5 kasutajad leppima PlayStation 4 jaoks loodud VR-seadmega.Foto: Sony

Rubriiki toetab

Sony teatas, et spetsiaalselt PlayStation 5 jaoks on töös uhiuus virtuaalreaalsusseade.

Erinevalt praegusest PlayStation VR-seadmest, millega tuleb kaasa korralik juhtmete pundar, ühildub järgmine virtuaalreaalsusseade PlayStation 5 konsooliga vaid ühe juhtmega. Lisaks sellele lubas Sony ka paremat resolutsiooni, edasiarendatud jälgimistehnoloogiaga sensoreid ja laiemat vaatevälja.

Järgmise PlayStationi VR-seadme jaoks luuakse ka uhiuued puldid, mis vahetavad välju praegu VR-iga kasutatavad Move mängupuldid. Sony kinnitas, et uued VR-puldid võtavad üle omadusi PlayStation 5 DualSense puldilt, kuid ei täpsustatud, milliseid funktsioone silmas peetakse.

Uut PlayStationi VR-seadet sa veel niipea osta ei saa. Tegu on alles arenduses oleva tehnoloogiaga ning Sony ei jaganud uuest seadmest isegi esimesi pilte. Kinnitati, et 2021. aasta jooksul PlayStation VR 2 kindlasti poelettidele ei jõua.

Hetkel on võimalik PlayStation 5-ga kasutada ka eksisteerivat PlayStation VR peaseadet. Selleks on vajalik aga PlayStationi kaamerale hankida uus liides, mille Sony saadab kõigile virtuaalreaalsusprillide omanikele tasuta koju.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.