PlayStation 5-ga võib kaasa tulla robotsõber ja kaamera, mis loeb su emotsioone

Isegi Sony ei tea, kas "The Elder Scrolls VI" tuleb PlayStation 5 peale.Foto: Sony

Uute patendidokumentide põhjal võib PlayStation 5 saada üsna omapärast lisavarustust. Selgub, et töös võib olla robotist kaaslane, kes koos inimkasutajaga mänge mängib ja filme vaatab, ning kaamera, mis mängija emotsioone loeb.

Patendidokumentide joonistuste põhjal näeb robotsõber välja nagu käte-jalgade ja näoga pilveke, kes koos mängijaga diivanil teleka ees istub. Väidetavalt saab kasutaja koos robotiga filme vaadata ja mänge mängida ning mehatrooniline semu reageerib toimuvale vastavalt kasutaja emotsioonidele.

Nagu “Terminaator”, ainult et lapsesõbralikum. Foto: USPTO

Kui mängija peaks kasutama näiteks virtuaalreaalsusseadet, siis on robotkaaslane jätkuvalt kohal, kuid virtuaalselt. Kõrvale vaatav mängija näeb teda (seda?) jätkuvalt enda kõrval ja robot suudab ka VRis käituda vastavalt kasutaja emotsioonidele?

Mängija emotsioone loeb robotist sõber telerile paigutatud spetisaalse kaamera abil, millesse on sisse ehitatud “emotsioonide tõlgendamise” tarkvara”. See kaamera peaks suutma kasutaja näoilme ja erinevate helisignaalide põhjal hoomata, mida mängija parasjagu tunneb.

Twitchi ja netimängude võidukäigu ajastul tundub robotkaaslase idee mõneti tarbetu, kuid tundub, et Sony peab seda vajalikuks. Ehk kuuleme sellest rohkem maikuus, mil PlayStation 5 väidetavalt esmakordselt avalikkuse ette tuuakse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.