Mängud

PlayStationi omanikud saavad lõpuks kasutajanimesid muuta, aga see võib su mängud katki teha

Nüüd saad lõpuks oma piinliku nimega PlayStationi kasutajanimest lahti saada. Foto: kuvatõmmis

PlayStationi omanike palvetele on vastatud. Alates tänasest on USAs ja homsest Euroopas võimalik vahetada PlayStationi kontode kasutajanimesid.

Enne, kui aga kontole uut nime valima hakkad, võta teatavaks, et kasutajanime vahetamisega võib kaasa tuua üllatavalt palju ebameeldivusi.

Esimene kord on tasuta, edasi maksad

Kasutajanimesid saavad vahetada vaid PS4 kasutajad ning esimesel korral saab seda teha tasuta. Kui hiljem peaks tekkima soov uuesti kasutajanime vahetada, peab selle eest välja käima 9,99 dollarit. PS Plusi tellijatele langetatakse hind 4,99 dollari peale.

Kui soovid minna tagasi nime juurde, mida oled juba varem kasutanud, pead ühendust võtma klienditoega. Vana nime juurde naasmise eest maksma ei pea ja teised mängijad ei saa sinu vanu kasutajanimesid registreerida.

Kummalisel kombel ei hakka kõik mängud nimevahetusfunktsiooni toetama. Sony sõnul tunnistavad muudetud nime “valdav osa” PS4 mängudest, kuid mitte terve mängukataloog. Nimekirja probleemsetest ja mitteprobleemsetest mängudest leiad siit.

Üllatavalt palju asju võib valesti minna

Pärast nimevahetust võib tekkida mitmeid jamasid. Näiteks hoiatatakse, kasutajanime muutmine võib mõjutada mängude salvestusfaile ja funktsionaalsust. Lisaks võib tekkida raskusi allalaetavate lisade kasutamisel. Kuid taaskord rõhutatakse, et enamike mängude puhul ei tohiks probleeme tekkida.

Veel mainitakse, et mängud, mis ilmuvad pärast 1. aprilli peaksid nimevahetusega hästi hakkama saama. Teatud uued ja veel ilmumata mängud võivad seega ka tulevikus probleeme tekitada.

On kummaline, et nii lihtne asi nagu kasutajanime muutmine võib tekitada mängudes niivõrd ulatuslikke potentsiaalseid probleeme. On veel kummalisem, et õhku jääb jätkuvalt nii palju ebakindlust, kuigi uuendus ise on juba kohal.

Igatahes, tänase-homse jooksul saavad PlayStationi kasutajad hakata kontode nimesid muutma. Tasub lihtsalt meeles pidada, et see võib otseselt mõjutada ka sinu mänge.

See video seletab samm-sammult lahti, mida pead PlayStation 4 kasutades tegema, et kontonime vahetada.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.