Mängud

Põhjalik juhend: kuidas, millal ja kust kohast saab Eestis vaadata E3 mängukonverentsi?

Tänavuseks on E3 konverents läbi, kuid ootame pikisilmi järgmist

Saabuval pühapäeval algab Los Angeles’is E3,  aasta üks suurimaid mängutööstuse konverentse. See on üritus, kus avaldatakse suurimaid uudiseid kõige olulisemate mängude kohta.

Kui otsustasid sel aastal püksirihma pingutada ja jätta üritusele kohale minemata, siis pole hullu, sest interneti vahendusel saab E3 konverentsidele ka Eestis kaasa elada. Toome siin ära erinevate esitluste algusajad Eesti aja järgi ja lingid veebisaitidele, kust saab konverentside otseülekandeid vaadata. 

9. juuni

23.00 Microsoft

10. juuni

3.30 Bethesda

19.00 Upload VR Show

20.00 PC Gaming Show 

23.00 Ubisoft 

11. juuni

4.00 Square Enix

6.00 Devolver Digital

19.00 Nintendo

Mida võib E3 sellel aastal pakkuda?

Microsoft

Oodata võib uudiseid Microsofti uue põlvkonna konsooli kohta. Ilmselt saab midagi uut teada ka mängudest “Halo Infinite”, “Gears of War 5”, ehk kuuleme midagi uut ka järgmise “Forza” mängu kohta. Kokku on lubatud näidata 14 mängu. Vaata ülekannet siit.

Bethesda

On üsna kindel, et  “Doom Eternal” on üks esitlusele tulevatest mängudest. Juba varem on teatatud, et “Elder Scrolls VI” ja “Starfieldi” sel korral ei näidata. Vaata ülekannet siit.

Eelmisel aastal välja kuulutatud “The Elder Scrolls VI” peame tõenäoliselt veel kaua ootama.Foto: kuvatõmmis

Upload VR Show

Upload VR on tänavu E3 esimest korda. Sellel esitlusel näeb värskeimaid uudiseid erinevatest virtuaalreaalsuses mängitavatest mängudest. Esitlus ei kontsentreeru ainult ühele kindlale seadmele, vaid vaadatakse kõike huvitavat, mida erinevatel platvormidel mängida saab. Vaata ülekannet siit.

PC Gaming Show

Sellele esitlusele on koondunud erinevad arvutimänge valmistavad stuudioid. Sellel aastal on sponsoriks “Fortnite’i” looja Epic Games ja oodata on uudiseid nende mängupoes saadaval olevate mängude kohta.

Näidatakse enam kui 20 erineva stuudio toodangut. Nende seas on näiteks Annapurna Interactive, Chucklefish, Digital Extremes, Digital Uppercut, Fatshark, Fellow Traveller, Modus Games, Raw Fury ja Re-Logic. Vaata ülekannet siit.

Ubisoft

Kõik sooviks ju kuulda midagi uuest viikingite temalisest “Assassin’s Creed” mängust. Sooviks võib see jäädagi, aga äsja lekkinud “Watch Dogs Legion” ja “Ghost Recon: Breakpoint” peaks küll nimekirjas olema.

Kauaoodatud “Beyond Good and Evil 2″ tänavu ei näidata, kuid uuemat infot mängu arendusest saab juba varem. 5. juunil kell 19.00 toimuvat ülekannet saa jälgida Ubisofti Twichi lehelt. Samast kohast saab vaadata ka Ubisofti E3 esitlust.

“Ghost Recon: Breakpoint” on E3 kindlasti kohal.Foto: Ubisoft

Square Enix

Välja on hõigatud, et esitlusele tuleb uus “Avengersi” mäng. Oodata on ka uudiseid “Final Fantasy 7″ uusversioonist ning “Dragon Quest 11” ja “Dragon Quest Builders 2” Switchi versioonidest. Vaata ülekannet siit.

Devolver Digital

Sellest esitlusest ei oska midagi oodata. Devolver on oma konverentsidel alati püüdnud teha midagi ootamatut. Ei ole veel teada, millega sel korral üllatatakse, aga loota võib, et näha saab mõnda nende pooleliolevat mängu.

See nimekiri on päris pikk. “My Friend Pedro”, “Sometimes Always Monsters”, “The Talos Principle 2”, “Serious Sam 4: Planet Badass” ja “Metal Wolf Chaos XD”. Vaata ülekannet siit

Nintendo

Võimalik, et nüüd saame rohkem teada uue Switch Mini konsooli kohta. Uudis väiksemast ja odavamast konsoolist on juba vana, aga nüüd tahaks juba midagi täpsemat kuulda.

Võib ainult ennustada, millistes mängudest Nintendo rääkima hakkab. Kandidaatide nimekiri on pikk: “Pokémon Sword and Shield”, “Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order”, “Luigi’s Mansion 3″ ning “The Legend of Zelda: Link’s Awakening”. Vaata ülekannet siit.

“The Legend of Zelda: Link’s Awakeningi” uusversiooni kohta ootavad fännid kindlasti uut infot.Foto: Nintendo

EA esitlust E3 ei ole, aga vaadata saame neid ikka

EA sellel aastal E3 raames esitlust ei korralda, aga oma mänge tutvustavad nad ikka. Juba 8. juunil korraldavad nad oma ürituse nimega EA Play, millele saab videosilla kaudu kaasa elada. Rääkida plaanitakse nii uuematest kui vanematest mängudest.

EA Play päevakava on järgmine:

19.15 Avasõnad

19.30 Star Wars Jedi: Fallen Order

20.00 Apex Legends Season 2

20.30 Battlefield 5

21.00 FIFA

21.30 Madden NFL

22.00 The Sims 4

Vaata ülekannet siit.

Mängud, mida E3 kindlasti näeme

On hulk mänge, mille kohalolu E3 on kinnitatud, kuid ei ole veel teada, millisel esitlusel neid näidatakse. Siin nimekirjas sellest valimist mõned põnevamad näited:

  • Borderlands 3
  • Dying Light 2
  • Cyberpunk 2077
  • The Sinking City
  • Gears 5
  • Monster Hunter World: Iceborne
  • Psychonauts 2
  • Rocket Arena
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.