Mängud

Poliitik jagas “terroriakti” pähe videot, mis on tegelikult pärit “GTA V-st”

Kas reaalne elu näeb tõesti välja nii ähmane?Foto: kuvatõmmis

Pakistani poliitik Khurram Nawaz Gandapur jagas Twitteris videoklippi, milles reisilennuk väldib napilt maandumisrajale pargitud tankerit. Ta kiitis piloodi meisterlikkust ja nimetas juhtumit “imetabaseks pääsemiseks”, kuid siin on üks konks – klipp on pärit mängust “GTA V” ja sellel ei ole reaalse eluga midagi pistmist.

Gandapuril ei olnud sellest mõistagi halli aimugi. Ta jagas Twitteris “GTA V” videot reaalses elus aset leidnud juhtumi pähe ja kirjeldas klipis toimuvat kui “õhusõiduki nappi pääsemist, mis võinuks lõppeda katastroofiga”.

Oli ka neid, kelle videoklipp sarnaselt Gandapuriga ära pettis. Kommentaariumis hakati lausa arutama, et tegu võib olla terroriaktiga. Kuid valdav osa kaasamõtlejatest hakkas poliitikule kiiresti ja armutult selgeks tegema, et video on pärit “GTA V”.

Kommentaariumis võtab sõna ka kasutaja Laliya, kes väidab, et on segadust tekitanud klipi autor. Ta selgitab, et lõikas video kokku kolme aasta eest animatsiooni õppides ja peab isiklikuks võiduks asjaolu, et inimesed klippi ikka veel nii realistlikuks peavad.

Kõnealune postitus on Gandapuri Twitteri kontolt kustutatud, kuid internetis ei jää mitte midagi varjatuks. Poliitiku postitust ja selle alla tekkinud kommentaaride jada saad vaadata siin.

Mida aeg edasi, seda realistlikumaks videomängud muutuvad. Kuid sellises olukorras peame tahes-tahtmata küsima – kas tehnoloogia on läinud liiga kaugele?

Ei, ei ole.

Märksõnad: , , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.