Mängud

Politsei uuris, kas skandaali sattunud Eesti mängustuudio palkas turistiviisaga välismaalasi

Limestone Gamesi sõnul jätkub probleemidest olenemata töö arenduses oleva mängu "Aeon Must Die!" kallal.Foto: Limestone Games

Rubriiki toetab

Viimastel nädalatel on Eesti mängustuudio Limestone Games sattnud skandaali keskmesse. Firma asutaja ja nüüdseks endine töötaja Aleksei Nehoroshkin süüdistab stuudio juhtkonda ja eriti tegevjuhti Jaroslav Lõssenkot muuseas korruptsioonis, firma ebaseaduslikus ülevõtmises, toksilise töökeskkonna loomises ja paljus muus.

Üks tõsisemaid kriminaalse hõnguga süüdistusi on, et pidevas tööjõupuuduses Limestone Games tõi Venemaalt Eestisse turistiviisaga töötajaid. Kui see vastaks tõele, siis oleks tegu Eesti seaduste rikkumisega.

Uurisime politsei- ja piirivalveametilt, kas kõnealusel süüdistusel võib olla mingit reaalset alust.

“Vaatasime peale, kuid esmapilgul me midagi ebaseaduslikku selle firma töötajate kohta ei leidnud,” kinnitab Geeniusele PPA pressiesindaja Annika Maksimov.

Diktorile antud eksklusiivintervjuus lükkab selle süüdistuse (ja ka kõik teised) ümber Limestone’i tegevjuht Jaroslav Lõssenko. Tema sõnul tuli Venemaalt siia turistiviisaga Aleksei Nehoroshkini sõber, keda viimane soovis välja õpetada ja tööle võtta. Lõssenko kinnitab, et illegaalselt kedagi ei palgatud ning lõpuks läks Nehoroshkini tuttav Venemaale tagasi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.