Mängud

Poolas pandi karantiinis kooliõpilased “Minecraftis” tuntud maamärke ehitama

Kooliõpilase loodud Krakowi keskväljaku "Minecrafti" versioon.Foto: Sphase

Sarnaselt Eestiga on Poola koolid hetkel suletud ja haridusasutused otsivad töö jätkamiseks uusi lahendusi. Poola digiministeerium on välja tulnud programmiga, mille raames koduseks jäänud õpilased pannakse “Minecraftis” taaslooma tuntuid kohti reaalsest maailmast.

“Minecraft” on vaid üks osa Poola valitsuse suuremast programmist, mis kannab nime Grantanna. Tegu on laiapõhjalise ettevõtmisega, mille eesmärk on kodus olevaid lapsi harida ja nende meelt lahutada.

Sellised on Krakowi tänavad “Minecraftis”. Foto: Sphase

Üks osa Grantannast on “Minecraftis” korraldatav ehitusvõistlus, mille raames peavad õpilased virtuaalselt taaslooma erinevaid kuulsaid maamärke. Võistlus kestab 27. märtsini ja osaleda saavad vaid Poola õpilaspileti omanikud.

Grantanna raames korraldatakse Poolas ka viis päeva kestev mängude loomise võistlus, millest saavad osa võtta kõik kuni 19-aastased õpilased. Parimate mängude autoreid ootavad ees erinevad auhinnad.

Hiljuti avati “Minecraftis” ka murranguline virtuaalne raamatukogu, kus avaldatakse enda koduriikides põlu alla sattunud ajakirjanike tsenseeritud artikleid.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.