Mängud

Populaarse arvutimängu mängijad on ära teinud 330 aasta jagu koroonaviiruse raviks kasulikku uurimustööd

Project Discovery teeb koroona vastu võitlevate teadlaste elu lihtsamaks.Foto: kuvatõmmis

Rubriiki toetab

Menuka netimängu “EVE Online” mängijad on kollektiivselt mängusiseselt ära teinud nii suure hulga koroonaviiruse raviks kasutatavat uurimustööd, mille läbiviimine võtaks teadlastel aega veidi üle 330 aasta.

“EVE Online’il” ja koroonal ei ole esmapilgul palju ühist. “EVE” on populaarne ja tohutult keerukas netimäng, kus mängija võitlevad kosmoses galaktikate, planeetide ja ressursside nimel. Eelmise aasta sügisel algatati “Eve Online’is” uus mängusisene programm Project Discovery, mis võimaldab mängijatel reaalset koroonaviirusega seotud infot analüüsides teenida mängusiseseid ressursse.

Project Discovery näol on tegu mängijate jaoks kiire ja lihtsa kõrvaltegevusega. Reaalsete koroonaviirusesse nakatunud inimeste vererakkude piltidel peab esile tooma erinevaid ebatasasusi. Kogutav info võimaldab teadlastel teha põhjapanevaid järeldusi koroonaviiruse mõju kohta rakkudele.

Foto: kuvatõmmis

Tegu ei ole keeruka ülesandega, kuid kuna analüüsitavat infot on palju, siis teadlaste jaoks on kõikide proovide eraldi analüüsimine tohutult ajakulukas. Siin on “EVE Online” ja Project Discovery ulatanud väärtusliku abikäe: aastaga mängijad sooritanud 1,37 miljonit rakuanalüüsi. Teadlastel kuluks selle info läbitöötamiseks aega 330,69 aastat.

“EVE Online’i” arendajate sõnul motiveeriti mängijad teadustöö mängustamisega, mis ei olnud kõige keerulisem ülesanne: “EVE” on lõpuks siiski arvutimäng. Rakuanalüüside eest pakutakse kasutajatele mängusisest raha ning punktisüsteemi põhjal pannakse kokku ka pingerida, mis tekitab mängijate vahelist konkurentsi.

Arendajad leiavad, Project Discovery laadsed lahendused on võtmetähtsusega ka tulevikus, mil maailm satub silmitsi järgmise suure globaalse kriisiga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.