Mängud

Populaarse Battle Royale mängu arendaja sõimas mängijaid ja see ei lõppenud hästi

Vahel saab ka mänguarendajatel vihaste fännide kisast ja kärast mõõt täis.Foto: FoxEmerson

Battle Royale mängu “Apex Legends” üks arendajatest ei ole rahul mängijate toksilise suhtumisega ja arendustiimi poole suunatud isiklike rünnakutega. Seda rahulolematust väljendas ta Redditis otsekoheselt, kuid see ajas fännid mõistagi veel enam vihale.

“Apex Legendsi” mängijate pahameel on suuresti seotud uue “Iron Crown” üritusega, mis on paljude arvates totaalselt läbi kukkunud. See on ajendanud mängijad arendajaid isiklikult solvama, ähvardama ja räigelt sõimama.

Tundub, et “Apex Legendsi” peaprodutsendil Drew McCoy’l sai mõõt täis, sest ta otsustas Redditi vahendusel ülbed mängijad põhjalikult läbi sõimata. Ta nimetas fänne muidusööjateks, kuid mängu tulid ka sellised kaunid keelendid nagu “ass-hats” and “dicks“.

Fännide reaktsioon oli igati ootuspärane – nad vihastasid ennast roheliseks. Rünnakud arendajate suunas muutusid kordades intensiivsemaks, näiteks pidas üks kommenteerija vajalikuks kutsuda arendustiimi liikmeid “rahaahneteks troppideks”.

Kuid “Apex Legendsi” arendajad ei vajunud surve all kokku, vaid jäid endale kindlaks. McCoy kaitseks astusid välja teised arendustiimi liikmed, kes leidsid on toksilisele käitumisele ja isiklikele rünnakutele ei tohi järele anda. Probleemist lahti saamiseks peab sellele tähelepanu juhtima.

Tundub siiski, et sellest skandaalist võib lõpuks välja kasvada midagi head, sest hetkel kogub “Apex Legendsi” Redditis populaarsust kommentaar, mis kutsub üles viisakale ja üksteist respekteerivale suhtlusele.

Veel on oluline teada, et “Apex Legendsis” ja “CS:GO-s” levib pahavara, mis pätsab mängijate arvutitest ära nende isiklikud andmed.

Ära jää ilma päeva põnevametest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.