Mängud

Praegu saad 4 euroga viimaste aastate ühe kõige alahinnatuma arvutimängu

Foto: Daedalic Entertainment

Rubriiki toetab

Hetkel on Steamis võimsalt alla hinnatud suurepärane “Shadow Tactics: Blades of the Shogun”, mille eest peab tavapärase 40 euro eest välja käima vaid neli eurot.

Kuigi “Blades of the Shogun” on Steami kasutajate seas kõrgelt hinnatud, ei ole paljud sellest mängust varem midagi kuulnud. Tegu on ühe parima mänguga, mida sa suure tõenäosusega varem proovinud ei ole.

“Blades of the Shogun” on taktikaline hiilimismäng, mille tegevus toimub 17. sajandi Jaapanis. Mängija kontrolli alla antakse viis tegelast, kes kõigil on oma tugevused ja nõrkused. Neid tegelasi majandades on vaja võimalikult vaikselt läbi hiilida vastastest pilgeni pungil tasemetest.

Tegelaste vahel saab käigu pealt jooksvalt vahetada ning nende erinevad omadused on vastaste vältimiseks vajalikud. Näiteks saab üks kamraadidest vastaste tähelepanu endale tõmmata, et teised saaksid mööda hiilida või varjudest rünnata.

Teine tegelane saab panna maha surmavaid lõkse, kuid ei suuda üksinda mahalöödud vastaste kehasid peita. Veel üks tegelane suudab rünnata kaugelt, kuid liigub aeglaselt. Ja siis on veel üks hiiglaslik samurai, kes lööb tugevalt, kuid pole kõige nõtkem…

Su meeskonna omavahelist sünergiat kasutades võimatuna näivate olukordade seljatamine on üks “Blades of the Shoguni” parimaid omadusi. Vastaseid on nagu muda, aga kuidagi peab neist mööda saama. Istu korraks maha, mõtle ja pane paika hullumeelne plaan. Kui sa selle veel eriti napilt ellu viid, siis sellest paremat tunnet on keeruline kirjeldada.

“Blades of the Shogun” räägib ka huvitava loo, millesse on ühel või teisel määral segatud kõik viis peategelast. Graafika on samuti kaunis. Ja muide, kui saad selle mängu läbi ja soovid enamat, siis proovi ka mullu ilmunud “Desperados III”. See on samade arendajate loodud sarnastel põhimõtetel töötav mäng, mille tegevus toimub Metsikus Läänes.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.