Mängud

Praegu saad tasuta mängida hiljuti ilmunud kõrgelt hinnatud arvutimängu, kus on olemas ka Eesti

Eesti impeeriumi üles ehitamine on pagana keeruline, kuid kindlasti mitte võimatu.Foto: kuvatõmmis

Kuni nädala lõpuni on võimalik Steamis tasuta mängida alles eelmise aasta septembris ilmunud strateegiamängu “Crusader Kings III”.

“Crusader Kings” on strateegiamängude meistrite Paradox Interactive’i loodud teos, kus sinu kontrollida on ühe keskaegse dünastia käekäik. Ülikupere liikmed sünnivad, kasvavad suured, abielluvad, korraldavad atentaate, sõdivad, kauplevad, tegelevad diplomaatiaga ja lõpuks surevad. Kui veab, siis rahulikult ja kõrges eas. Enamasti ei vea.

Tegu on omapärase valemiga, mis jääb kuskile “The Simsi” meenutava sotsiaalsimulaatori ja klassikalise strateegiamängu vahelisele eikellegimaale. Planeerimine ja strateegiate loomine on võiduks vajalik, kuid kõigil sinu suguvõsa liikmetel on oma iseloomujooned ning head ja vead, mis toovad mängu ootamatuid olukordi.

Näiteks kirjutab Märt sellest, kuidas ta otsustas hakata aastal 1066 ühe väikese Alpides asuva kasutu provintsi valitsejaks. Esialgu laabus kõik hästi: käsikäes kasvasid valdused, mõjuvõim ja riigikassa. Ühel hetkel aga asjad enam eriti hästi ei läinud.

“Crusader Kings III” on võimalik kontrollida ka keskaegseid Eesti alasid, kuid see nõuab juba kõrgema pilotaaži strateegilist mõtlemist. Siinsed alad on väikesed, vaesed ja ei oma mingisugust poliitilist kapitali. Eesti impeerium on tehtav, aga see nõuab korralikult tööd ja teadmisi.

Kui tahad pärast tasuta prooviperioodi lõppu “Crusader Kings III” edasi mängida, siis pead raha välja käima. Hetkel on mäng 20% alla hinnatud ja maksab 40 eurot. Kui oled valmis leppima veidi vanema mänguga, siis “Crusader Kings II” on kõigile soovijatele piiramatu aja jooksul saadaval täiesti tasuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.