Maailma Terviseorganisatsioon(WHO) otsustas eelmisel aastal, et liigne videomängude mängimine on haigus. Suurbritannia, Hiina ja Austraalia teadlased on välja töötanud psühholoogilise testi, mida kasutades on võimalik hinnata, kas inimeste mänguharjumused on tervisele ohtlikud.
Inglise keelse testi sooritamine võtab umbes kakskümmend minutit ning selle lõppedes hinnatakse sooritajat 20 punkti süsteemis. Kui testi lõpus kerkib skoor üle 5 punktipügala, on inimesel kalduvus haiglaslikule arvutimängude mängimisele.
Lisaks antakse hinnang ka sellele, mis motiveerib testi sooritajat videomänge mängima. Ülesande lõpus näidatakse ka, suhestub testi tegija tulemus teiste testi läbinud inimeste skooridega.
WHO defineerib mänguhäiret kui pidevat või korduvat videomängude mängimist, mis võib toimuda nii üle interneti või ka üksinda. Mänguhäiret kirjeldavad eelkõige kolm põhilist sümptomit:
- Puudulik kontroll mängimise üle. Näiteks ei suudeta enda mängusessioone ajaliselt piiritleda ja ei hoomata, millal alustada ja lõpetada.
- Mängimise prioritiseerimine nii suurel määral, et see muutub tähtsamaks teistest tegevustest ja huvivaldkondadest.
- Mängimise jätkamine ja eskaleerimine olenemata negatiivsetest ilmingutest näiteks töö- ja pereelule, sotsiaalsele käitumisele ning isiklikele suhetele.