Mängud

Proovi tasuta, kas sinu arvuti saab hakkama kõige uuema graafikatehnoloogiaga

Demo jooksutamiseks läheb vaja võimsat videokaarti.Foto: Nvidia

Rubriiki toetab

Tehnoloogiafirma Nvidia tegi kõigile huvilistele tasuta kättesaadavaks uue demo, millega on võimalik testida, kuidas mõjub arvutile ray tracing ehk kiirtejälitustehnoloogia.

Demo kannab pealkirja Nvidia Marbles RTX ning seda tutvustati esmakordselt juba eelmise aasta sügisel. Toona demonstreeriti sellega, mida suudab Nvidia uusim graafikatehnoloogia, kui alates tänasest saavad kõik huvilised oma arvutid demoga proovile panna.

Tegu on muljetavaldava reaalajas renderdatava demonstratsiooniga, mis kuvab virtuaalses keskkonnas valguse realistlikku peegeldumist klaaskuulikestelt ja muudelt esemetelt. Graafika on fotorealistlik ja kiirtejälitus nuumab arvutit korralikult, mistõttu on demo jooksutamiseks vaja võimsat graafikakaarti.

Demo proovimiseks peab esimese asjana alla tirimia Nvidia Omniverse keskkonna beetaversiooni, mille leiad siit. Marbles RTX demo asub Omniverse’i sees ja kuvatakse eraldi äpina.

Kiirtejälitust peetakse graafikatehnoloogias viimaste aastate üheks suurimaks edasiarenguks, kuid realistlik kiirtejälitus nõuab võimast ja enamast kallist riistvara. Efekti vastu aga vaielda ei saa: kiirtejälitus simuleerib muljetavaldava realismiga valguse liikumist, murdumist peegeldumist virtuaalkeskkonna erinevate objektide vahel. Tulemuseks on elutruuma valgustusega virtuaalsed keskkonnad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.