Mängud

Proovi tasuta, kas sinu arvuti saab hakkama järgmise põlvkonna graafikatehnoloogiaga

Ray tracing tehnoloogiat kasutab näiteks "Metro Exoduse" arvutiversioon.Foto: kuvatõmmis

Rubriiki toetab

Ray tracing ehk valguslahenduste realistlik simulatsioon virtuaalkeskkonnas saab lähitulevikus videomängude lahutamatuks osaks, kuid nõuab üsna võimsat arvutit. Nüüd saad tasuta programmiga ise järele proovida, kui hästi sinu arvuti ray tracinguga hakkama saab.

Crytek on loonud programmi Neon Noir, mis võimaldab kodukasutajatel testida enda arvutite ray tracingu võimekust. Algselt oli Neon Noir saadaval vaid arendajatele, kuid nüüd saavad kõik soovijad selle tasuta alla tirida.

Neon Noiri kasutamine on lihtne ja arvuti testimine ei võta kaua aega. Tiri failid arvutisse ja pane programm tööle. Samal ajal kui sina näed visuaalselt muljetavaldavat videot läbi futuristliku linna lendavast droonist, teeb programm kindlaks kui hästi su arvuti ray tracinguga hakkama saab ja määrab sellest lähtuvalt lõppskoori.

Neon Noiri kasutamine on lihtne, kuid selle kätte saamiseks peab tegema paar lisaliigutust. Tee endale CryEngine Marketplace’is konto ja aktiveeri see, siis tiri alla CryEngine’i klient, lisa Neon Noir veebis enda ostukorvi ja tiri alla 4,4 GB faile.

Neon Noiri jooksutamiseks ei ole vaja ülivõimast arvutit, kuid päris iga masin sellega hakkama ei saa. Minimaalsed süsteeminõuded on järgmised:

  • AMD Ryzen 5 2500X or Intel Core i7-8700
  • AMD Vega 56 (8GB) or Nvidia GeForce GTX 1070 (8GB)
  • 16GB RAM
  • Windows 10 64-bit
  • DirectX 11

Ray tracingut hakkame tulevikus videomängudes nägema aina enam. See tuleb kaasa järgmise PlayStationi ja Xboxiga ning osad arvutimängud kasutavad seda juba praegu. Allolevast videost näed, kui palju parem näeb ray tracinguga välja eelmisel aastal ilmunud mäng “Control”.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.